Nejkrásnější destinace

Nejkrásnější destinace aneb kam vyrazit letos na dovolenou

Server Tripadvisor, respektive jeho návštěvníci, volí nejlepší destinaci na aktuální rok. Na jakých lokalitách se shodnou? Volba samozřejmě není lehká, vždyť ve hře je tolik krásných míst na celé zemi. Zkuste se ale společně s námi podívat, jak tato volba dopadla, alespoň pokud jde o rok 2017.

 

Češi si Bali zamilovali

Na prvním místě se ocitlo Bali jako nejatraktivnější destinace. Velmi oblíbené je i u Čechů. Dokonce se mluví o tom, že už zde žije řada Čechů, kteří tu například provozují různé hotely, nebo třeba pořádají kurzy windsurfingu a nabízejí další aktivity.  Právě Indický oceán u břehů Bali sportovcům nabízí nejlepší vlny. Jde o čisté nerozfoukané vlny, na nichž se výborně surfuje, mnohem lépe než třeba na rozfoukaných vlnách Atlantiku. Navíc tu vlny najdete po celý rok, nikoli jenom v určitém období.  Dost často Češi z Bali na zimu odjíždějí, aby se sem pak na jaře znovu vrátili ke svému životu a podnikání. Je zde krásné moře, nádherná příroda stvořená k relaxaci. Také zde nechybí pohoda k životu. Nic zde není tak uspěchané, vše se řeší v klidu, s rozmyslem. Jako oáza pro nabrání nových sil dokonalé. Navíc ani cesta není nijak náročná, za 24 hodin se dá zvládnout.

 

Bodují velkoměsta i ostrov Kréta

Jaké další destinace letí? Na druhém místě je Londýn, za ním následuje Paříž, Řím a New York. Svědčí to o tom, že poznávání velkých měst je stále v kurzu. Najdete zde zábavu, památky, bohatý program. Zkrátka je z čeho vybírat a můžete si být jisti, že se nudit určitě nebudete. Kromě toho můžeme být jako Češi i docela pyšní. Praha se totiž postavila po bok významným evropským velkoměstům a skončila na krásném devátém místě. Ovšem i přímořské destinace bodují. Například na šesté místo se dostala Kréta, která se chlubí krásnými plážemi, které jsou pro spoustu rekreantů velkým lákadlem.

You may also like...