Jeďte do Beskyd

Chcete si užít klid? Jeďte do Beskyd

Beskydy patří mezi naše vůbec nejkrásnější hory. Pyšní se krásnou přírodou, dřevěnou lidovou architekturou, která vzbuzuje nemalý obdiv. Termínově se nejvíce hodí zajet sem před letní sezónou (duben až červen) nebo naopak po sezóně (září až listopad). V zimě pak samozřejmě hrají prim lyže. Ovšem za přírodou je nejvhodnější vyrazit mimo termín letních prázdnin, tedy chcete-li si v horách užít klid a pohodu.

Rozhledna podle původních plánů

Na co se při vaší pouti Beskydami hlavně zaměřit? Za pozornost stojí kromě přírodních krás především dřevěná lidová architektura. Řadu typických rázovitých horských objektů zde má na svědomí známý architekt Dušan Jurkovič s nezaměnitelným rukopisem. K jeho dílům se stále vracíme a obdivujeme je. Důkazem je nová Jurkovičova rozhledna, která se tyčí v Rožnově pod Radhoštěm. Postavena byla v roce 2011. Nejspíš teď kroutíte hlavou, jak je možné, že jde o novou rozhlednu architekta, který je už dávno po smrti? Vysvětlení je nasnadě. Rozhledna byla sice postavena teprve před pouhými šesti lety, ale pravda je, že stavba vycházela z původních Jurkovičových plánů z roku 1896. Jedná se tedy opravdu o nový objekt a rozhled z něj je nádherný.

Nádhera kolem Velkých Karlovic

Jestli toužíte po opravdovém odpočinku a nemáte zrovna moc v lásce davy lidí, zakotvěte v okolí Velkých Karlovic. Právě tady si můžete užít poměrného klidu. Je zde řada hotelů, které mají velké spa nabízející různé wellness procedury. Nechybí kvalitní restaurace a také sjezdovky pro zimní pobyty. Nedaleko je další rozhledna s názvem Miloňová a výhled z ní je překrásný. Fotostezka Valachy představí nejenom hezkou krajinu, ale zároveň vás pomocí infotabulí naučí i základům fotografování přírody. Při další procházce se můžete vydat třeba k pramenům Bečvy. Za výlet stojí i vodní nádrž Šance. Nejde o to, že byste se tady koupali, na to je voda příliš chladná. Ovšem na procházky je to tu jako stvořené.

Zdroje: zena.cz

You may also like...