nejkrásnější koupání

Kde je nejkrásnější koupání? Užijte si top pláže

Milujete dovolenou u moře? Patříte mezi lidi, kteří milují azurově modrou hladinu, odpočinek na lehátku ve zlatavém písku pod hladícími paprsky slunce? Potom byste určitě svůj pobyt na pláži nevyměnili za nic na světě. Nezlákal by vás ani sebezajímavější poznávací zájezd a ty nejkrásnější památky by vás nechaly chladnými. Zato moře, to je váš ráj. Proto si představíme ty nejhezčí pláže, na které se můžete vydat.

Vydejte se za odpočinkem do Karibiku

Nejkrásnější světové pláže volí návštěvníci serveru Tripadvisor. Postarali se o to, aby se letos na první místo dostala brazilská pláž Baia dó Sancho ve Fernando de Noronha. Je nádherná včetně zeleně a skalisek a samozřejmě má ten nejjemnější písek.  Druhé místo dostala Grace Bay, která leží na ostrově Providenciales v souostroví Turks and Caicos. A kdeže tohle souostroví leží? Ano, hádáte správně, v Karibiku. Najdete ji jihovýchodně od Baham. Nadchne vás jemňoučký bílý písek a azurová průzračná hladina. A v Karibiku zůstaneme i při vyhlašování třetího místa. Ocitáme se na ostrově Aruba v Karibském moři. Vidět zde západ slunce je nevšední zážitek. Čtvrté místo náleží Playa Paraiso na ostrově Cayo Largo na Kubě.

Všechny odstíny modré

Říkáte si, že tohle všechno je moc hezké, ale vy byste raději něco někde trochu blíže, ideálně v Evropě? Pak vězte, že ani vy nezůstanete zkrátka. Šestá příčka náleží La Concha Beach v San Sebastiána ve Španělsku. Pláž je velmi dlouhá a kromě nádherného koupání nabízí i pěknou procházku. Nemáte-li rádi na dovolené davy lidí a zejména vám vadí davy Čechů, kteří si k snídani v hotelu nakradou housky a jídlo na celý den, pak vězte, že tady takové nepotkáte. České cestovky sem prakticky nejezdí. Na deváté místo se pak vyšplhala pláž v Efalonisi na řeckém ostrově Kréta. Dokonce jí mnozí přezdívají Tichomoří Středozemního moře. Bez diskuse ji spousta lidí označuje za vůbec nejkrásnější řeckou pláž, a to když berou v úvahu pláže na ostrovech i v pevninském Řecku. Je zde velice mělké moře, takže zde najdete všechny odstíny modré a užít si právě vzhledem k mělčině mohou jak senioři, tak děti.

You may also like...