Kočky a Thaj-wan

Za kočkami do Thaj-wanu. Je jich plná vesnice

Milujete kočky, ale doma je mít nechcete? Raději zamiřte do Thaj-wanu, kde je koček plná ulice! Pokud jste o ostrově, na kterém sídlí stovky koček, neslyšel, nyní se o něm dozvíte. Je to vlastně stejné místo jako ostrov Taširojima, který nalezneme v Japonsku. I zde je koček plno. Jelikož se japonský ostrov stal tak oblíbený, i v Thaj-wanu po podobné atrakci zatoužili. V poslední době se zde začaly ve velkém rozmnožovat kočky, a to konkrétně v těžařské vesnici Houtong.

V těžařské vesnici se těží uhlí už od roku 1920. O šedesát let později se doly uzavřely, proto odtud začaly odcházet obyvatelé. Chtěli se přestěhovat za lepším, chtěli práci, o kterou bylo ve vesničce najednou nouze. Jediné, co tu zbylo, byly kočky, které krmilo několik zbývajících obyvatel.

Zhruba dalších dvacet se o vesnici nevědělo, až nyní se do ní najednou začali sjíždět turisté. Jenom od roku 2010 do roku 2016 se počet turistů zvýšil o necelých devět set tisíc. Důvodem byly opuštěné kočky, které se v posledních letech doslova raketově rozmnožily.

Vše začalo fotografiemi

O kočkách by nikdo nevěděl, kdyby roku 2008 nezačala fotografka Peggy Chienová pořizovat fotky právě tamějších opuštěných, vesnických koček. Fotografie nepřitahovaly jenom turisty, ale i obdivovatele a lidi, kteří chtěli kočkám pomoci. Najednou se z bývalé těžařské vesnice stala čtvrť plná nejrůznějších obchodů a krámků zaměřujících se na kočičí obyvatelstvo.

Pokud do bývalé těžařské vesnice Houtong zavítáte nyní, překvapí vás množství kočičích kaváren či podniků, které nabízí zboží pro kočky.

Jsou kočky očkované?

Je nutné zmínit, že i když se zde nachází takové množství koček, kočky jsou očkované. O to se postarali právě dobrovolníci, kteří se o kočky pravidelně starají. Nejsou tedy nijak nemocné, nejsou nositeli žádné infekce, tudíž se jich žádný turista nemusí štítit.

Samozřejmě těžařská vesnice není jenom o kočkách, ale také o krásných procházkách, na které se můžete vydat. Kočky jsou ovšem hlavní turistikou atrakcí.

You may also like...