Zdravá kořenová zelenina

Jakou kořenovou zeleninu jíst a proč?

Zdraví máme jenom jedno, proto bychom o něj měli pečovat. Kromě otužování se je taky nutné jíst dostatečné množství vitaminů, které jsou obsaženy například v zelenině nebo v ovoci. Pojďme se zaměřit především na zeleninu, a to konkrétně na košťálovou zeleninu, kterou si nejčastěji pěstujeme na zahrádce. Která košťálová zelenina je nejzdravější či proč bychom ji vlastně měli jíst?

Zelenina je plná vitaminů, je ovšem velká škoda, že ji většin z nás odmítá jíst. Pokud patříte mezi ty, kteří zeleninu nemají zrovna v lásce, zkuste všechno přehodnotit. Košťálová zelenina není tak špatná, navíc je skutečně zdravá.

Mrkev čistí naše plíce

Mrkev na svých zahrádkách pěstujeme asi nejčastěji. Je to nejoblíbenější zelenina, přidává se takřka do jakéhokoliv pokrmu. Mnoho rodičů říká svým dětem, že když budou jíst dostatek mrkvičky, budou mít oči jako ostříž. Jenže mrkev neprospívá jenom našim očím. Je mnohem zdravější! Pokud konzumujete dostatek mrkve, drobné ranky na vašem těle se budou rychleji hojit (myslíme tím například jizvičky po akné nebo drobné odřeniny). Kromě toho mrkev skvěle pročišťuje plíce, což ocení především kuřáci.

Petržel zvyšuje chuť na sex

Každý člověk ví, že sex k životu patří. Jenže mnozí z nás jsou často tak unavení z práce, že sex musí jít na druhou kolej. Abyste zvýšili svou touhu po sexu, jezte dostatečné množství petržele. Kromě toho petržel eliminuje zápach pocházející z nějakého aromatického jídla (či z česneku).

Ředkvičky bojují proti rakovině

Velice často na svou zahrádku sázíme i ředkvičky, které opět nejí každý. Je to velká škoda, pokud bychom jedli dostatečné množství ředkviček, nevyskytovalo by se tolik pacientů trpící rakovinou tlustého střeva. Ředkvičky navíc bojují i proti cukrovce nebo zabraňují vzniku srdečních onemocnění. Kromě toho do našeho jídelníčku přináší velké množství vlákniny, což naše tělo vyžaduje dnes a denně.

You may also like...