Účinky medu a skořice na naše zdraví. Víte o nich?

Účinky medu a skořice na naše zdraví. Víte o nich?

Již dávné civilizace věřily, že med a skořice mají skutečně velmi pozitivní vliv na zdraví člověka. Po staletí se proto směs těchto dvou látek používala k léčbě nejrůznějších onemocnění. Nyní je s odstupem času naprosto jasné, že se naši předkové opět nemýlili a jejich metody skutečně fungují, protože se k nim přistupuje dodnes. 

Med i skořice dnes rozhodně nejsou nedostatkovým zbožím a může si je v kterémkoli supermarketu pořídit každý z vás. Kromě skvělé chuti, kterou doplňují mnoho našich oblíbených pokrmů, ale vynikají ještě něčím jiným.  

Působí pozitivně v otázkách hubnutí 

Kombinace těchto dvou velice chutných ingrediencí se ideální pro ty, kteří by se rádi zbavili přebytečných kil, ale nehodlají si upírat sladký život. Med je totiž využíván jako náhražka cukru a díky němu se zbavíte příjmu extra kalorií navíc. 

Skořice je s hubnutím všeobecně spojována už tak dlouhou dobu, že vlastně nikdo neví, kde to celé začalo. Skořice zrychluje metabolismus, což zapříčiní opravdu značné spalování kalorií. Pomáhá s lepším vstřebáváním potravy, která se neskladuje ve formě tuků, ale převádí se na energii. 

Konzumace skořice navíc vyvolává pocit plného žaludku, který přetrvá dlouhou dobu. Tím pádem ztratíte chuť k jídlu a cestování do ledničky vás v tu chvíli již neláká. Díky všem zmíněným vlastnostem se skořice často stává součástí nejrůznějších diet. 

Snižují hladinu cukru v krvi 

O tom, že med může zcela nahradit cukr, jsme vás už informovali. Skořice zase jeho hladinu v těle snižuje, tudíž se doporučuje jako vhodný doplněk stravy diabetiků. Nejen pacienti s diabetem tyto skutečnosti ocení. Vysoká hladina cukru v krvi rozhodně není zdravá ani pro běžného člověka, takže skořice by neměla chybět v žádném jídelníčku. 

Zpomalují stárnutí 

Kdo z nás by nechtěl jít proti proudu času a udržet své tělo mladé alespoň o pár let déle? Skořice i med obsahují obrovské množství antioxidantů, které neutralizují volné radikály v našem těle. Oxidanty napadají buňky lidského těla a všechny tkáně. Med a skořice dokáží tomuto jevu efektivně zabránit, takže své tělo udržíte mladé delší dobu. Ne nadarmo se jim proto přezdívá „léky na mládí“, i když je to samozřejmě přehnaná představa. 

Obecně také platí, že čím tmavší je med, tím více obsahuje antioxidantů. 

Bojují proti infekcím 

Med je vlastně takové přírodní antibiotikum a stejně jako skořice disponuje dezinfekčními a protizánětlivými vlastnostmi. Je vhodné proto konzumací skořice a medu předcházet nachlazení a zároveň pomáhají při léčbě ledvin nebo močového měchýře. 

Stimulují kardiovaskulární systém 

Pomocí medu zvýšíte průtok krve do srdce, zabráníte vzniku krevních sraženin, snížíte riziko mrtvice a srdečního záchvatu. Skořice zase udržuje normální hladinu cholesterolu v krvi. 

You may also like...