Squash pro začátečníky

Začínáme hrát squash: Co je důležité vědět a co je potřeba mít

Pokud sledujete dění ve sportovním světě, víte, že se squash nedávno umístil mezi top deseti nejzdravějšími sporty. Tento rychlý a energický sport však nezná kdekdo, což je velká škoda. Jedná se o sport, který si může kdokoliv zamilovat, jenom musí vědět, co vlastně obnáší či co je třeba mít s sebou.

Mnozí lidé hledají sport, který by je bavil a který by je naplňoval. Jelikož v současné době existuje mnoho sportů, je těžké si vybrat jeden. Pokud však chcete vsadit na jistou kartu, vsaďte na squash, protože se jedná o sport, který dokáže vykonávat každý zdravý člověk. Kromě toho každého člověka chytne, pokud na první trénink zamíříte.

Squash je ideální především pro ženy, které chtějí zhubnout, protože minimálně hodinu „létáte“ po malém kurtu. Samozřejmě je vhodný i pro muže, ale ženy tento sport ocení daleko víc. Dalším plusem je to, že squash není nijak náročný na techniku. Není náročný třeba jako tenis, je snadný jako badminton.

Co potřebuju na svůj první trénink?

Pokud se vydáte na svůj první trénink, budete potřebovat především raketu. Na mnohých kurtech si svou raketu můžete půjčit, záleží na vás. Doporučujeme si na první trénink raketu půjčit, ještě totiž nevíte, jestli vás squash bude bavit.

Raketa na squash je poměrně malá, je dokonce menší než raketa na tenis. Nejlehčí váží necelých sto deset gramů, ovšem začátečníkům se doporučuje raketa o hmotnosti sto dvacet až sto padesát gramů.

Nesmíme zapomenout ani na míček, který je součástí potřebného vybavení. Ovšem opět platí, že si ho na mnoha kurtech můžete půjčit společně s raketou.

Jaké boty jsou vhodné?

Nejdůležitější jsou boty, které si nazujete. Pokud se budete v obchodech dívat po botách, které jsou speciálně na squash, nejspíše je nenajdete. Boty na squash skutečně neexistují. Doporučují se sálovky, která má světlou podrážku, tudíž kurty nijak nešpiní.

You may also like...