Výlety v San Franciscu

Co navštívit v San Francisku? Legendární Alcatraz

Jelikož neustále přibývá nových leteckých spojů, dostaneme se za pár korun do jakéhokoliv kouta světa. Stále častěji se jezdí do Ameriky, konkrétně do New Yorku, ovšem mnohem zajímavější než New York je San Francisko. Cestuje sem čím dál více turistů, kteří navštěvují především zakroucenou ulici Lombard Street nebo krásné, přesto velice rušné molo Pier 39. Nejoblíbenějším turistickým cílem je však legendární věznice Alcatraz.

Legendární věznice Alcatraz je známá především díky vězni Al Capone, který si zde odpykával svůj dlouholetý trest. V současné době je toto místo součástí každého turistického itineráře. Každý chce tuto legendární věznici spatřit na vlastní oči, ovšem co od ní vlastně můžeme očekávat? A dostaneme se do všech koutů věznice? A jak se sem vlastně dostaneme, když leží uprostřed zálivu?

Jediná cesta je lodí

Na Alcatraz se dostanete jenom jediným způsobem, a sice lodí. Musíte se totiž na ostrov ležící uprostřed zálivu dostat a to jinak, než lodí, vážně nejde. Lodě sem však jezdí více jak dvacetkrát denně, proto není nereálné se sem dostat.

V legendární věznici jsou možné prohlídky, a to buď standardní s audioprůvodcem, nebo speciální, které jsou o pár míst rozšířené. Doporučujeme investovat právě do speciální rozšířené prohlídky, díky které nahlédnete do míst, jež jsou běžně nepřístupná. Hlavně jenom při speciální, rozšířené prohlídce nahlédnete do cely 181, kde strávil svůj čas právě legendární mafián Al Capone. Při běžné prohlídce do cely bohužel nahlédnout nemůžete, jenom pokud máte dlouhou selfie tyč či stativ, který vysunete dva metry vysoko.

Po příjezdu na ostrov dostanete pár orientačních tipů

Je skvělé, že hned po příjezdu na ostrov vám budou sděleny jisté orientační tipy. Jelikož obdržíte audioprůvodce, nemusíte chodit s průvodci, tudíž si můžete jít jakýmkoliv tempem.

V legendární věznici si každý turista chce pořídit fotografii. Pokud ji chcete pořídit bez lidí, doporučujeme si přivstat a vyjet prvním ranním spojem na ostrov. Jenom tak budete mít zaručeno, že se ve věznici vyfotíte bez čekání a bez všude pletoucích se turistů.

You may also like...