dachstein

Dachstein – ráj vysokohorské turistiky v Rakousku

Známá a velmi lyžařsky oblíbená oblast Dachstein se v létě promění v nepopsatelně krásný ráj pro pěší turistiku. Každý milovník výšlapů se zde zamiluje do nejedné trasy či stezky. Ať dáváte přednost umírněnému putování s celou rodinou nebo patříte ke skupině nezničitelných horalů, kteří zdolávají i ty nejstrmější horské vrcholy – Dachstein je místo, kde si každý přijde na své.

Fivefingers

Zvýšenou hladinu adrenalinu vám přivodí plošina Fivefingers, česky „pět prstů“. Proč „pět prstů“? Přesně tak totiž vypadá vyhlídka, která se nachází na vrcholku hory Krippenstein, na níž vás může vyvézt plně modernizovaná lanovka, a vy se můžete jen kochat neuvěřitelnými výhledy na údolí pod sebou z plošiny, která se rozkládá 400 metrů nad hlubokou propastí.  Kromě toho vás každá z pěti lávek překvapí jiným provedením.  Například podlaha jednoho z „pěti prstů“ je vyrobeny ze skla.

Hängebrücke – visutý most

Další velké lákadlo pro turisty je otevřeno od roku 2013 a je to v současnosti nejvyšší most v Rakousku. Visutý most má celkovou délku skoro sto metrů a okouzlí vás neuvěřitelnými výhledy do dálky, ale i do hloubky. Když po něm budete kráčet, přímo pod sebou spatříte čtyř set metrovou propast. Navzdory vysoké bezpečnosti mostu se bezpečně cítit rozhodně nebudete.

A komu by visutý most nestačil, na jeho konci vás čeká naprostá lahůdka. Schody do prázdna. Jde o čtrnáct schodů, které jsou prakticky celé ze skla, včetně skleněného zábradlí na dolní plošině, ta je rovněž skleněná. Zde můžete velice intenzivně vnímat prázdný prostor kolem sebe, zejména pak pod sebou. Zaručené adrenalinové dobrodružství.

Pěší turistika

Pro milovníky pěší turistiky se zde otevírá svět nekonečných a nádherných túr. Zkusit můžete třeba celodenní túru přes ledovec Dachstein nebo okružní cestu k Heilbronnskému kříži. Ať si vyberete cokoliv, nádherná alpská krajina vás zajisté okouzlí a domů odjedete s myšlenou na brzký návrat zpátky.

You may also like...