Od kdy cestovat s dětmi

Od kdy by se mělo cestovat s dětmi?

Cestování se v poslední dobou poměrně oblíbené. Není se čemu divit, vždyť dneska je cestování poměrně levná záležitost. Můžeme cestovat autobusem, autem, ale taky letadlem. Můžeme si vybrat, jestli budeme cestovat komfortně nebo levněji, ale méně pohodlněji. Pokud se rozhodneme jet na dovolenou s rodinou a vezmeme s sebou dítě, většinou volíme cestování autem, abychom tak mohli zastavit kdykoliv, kdy se bude chtít dítěti na záchod. Pokud s ním však budete cestovat letadlem, určitě byste dítě na takovou cestu neměli brát tehdy, pokud je malé. Od kdy vědci doporučují, aby se s dětmi cestovalo?

Pokud si založíte rodinu, je jasné, že budete jezdit na nějaké skvělé dovolené. Na druhou stranu je taky jasné, že budete muset dětem pořídit pas a jiné povinné cestovní doklady. Nebuďte však nezodpovědnými rodiči a necestujte s dětmi, když jsou malí, protože to není pro ně to nejlepší. Podle vědců by se mělo s dětmi cestovat až od pěti let.

Proč máme děti brát až v pěti letech?

Důvod, proč bychom měli děti brát na dlouhé a časově náročné dovolené až od pěti let, je prostý – mladší děti z cesty nemají jakýkoliv zážitek ani zkušenosti. Nepamatují si ani cestu, ale ani to, co jste na dovolené zažili. Budete tak „zbytečně“ platit dovolenou, kterou si budete pamatovat jenom vy. Vzpomínky se totiž podle vědy zakořeňují až od pěti let.

Je to podloženo i studií!

Pokud nevěříte nebo nad tímto zjištěním jenom kroutíte hlavou, je to podloženo i studiemi. Zjistilo se, že až od pěti let si skutečně lidé (i když často matně) pamatují své dovolené. Jedná se o zhruba 20 procent lidí, kteří si své dětství kolem pátého roku pamatují zcela zřetelně a jasně.

Navíc dítě se v tomto věku chystá do školy, lépe si všechno pamatuje, už vnímá okolí a mnohem lépe s ním komunikuje. V tomto věku je schopný si hledat i kamarády a učit se novým věcem.

You may also like...