česká turistika

Jaká jsou ta nejlepší místa pro českou turistiku?

Česko má řadu opravdu krásných míst, které stojí za to vidět. Není se ani čemu divit, když se během letošního roku staly více populární české dovolené, než ty zahraniční. Lidé asi chtěli vidět zase kus našeho světa, nejen toho zahraničního. Vydávali se hlavně na takzvané aktivní dovolené, které v sobě zahrnovali řadu outdoorových sportů – hlavně tedy turistiku. Pokud i vy toužíte vyjet si za turistikou, poradíme vám, kam se to v České republice rozhodně vyplatí!

Co alespoň jednou musíte v Česku vidět?

Samozřejmě mezi nejzákladnější turistické výlety patří ty, které se vydávají do skal. Přece jenom mezi skalami je tolik krásných cestiček, které jsou přímo určené pro turistiku. Je však nutné poznamenat, že se musíte vydat podle barevného označení, protože jenom tak anulujete ztracení se.

Mezi takové nejkrásnější skalnaté turistiky se řadí rozhodně Adršpašské skály. Zde můžete turistiku trochu osvěžit i horolezectvím, protože se zde pravidelně konají i začáteční lezecké kurzy, které vám nabídnou podívat se na skály zase z úplně jiné perspektivy, která rozhodně stojí za to. Nicméně je nutné poznamenat, že dalším žhavým favoritem jsou například i Prachovské skály, které jsou taky opravdu nádherné a stojí jednoznačně za návštěvu.

A jaká jsou turistická místa mimo skalnatých oblastí?

Samozřejmě najdete v Česku i taková místa, která jsou předně určena pro turistiku, nikoliv tedy pro horolezectví. Mezi nejvíce oblíbená místa patří rozhodně Lysá hora, na kterou lidé vyšlapují takřka denně a po celý rok. Je to opravdu krásný výšlap, který je mimo jiné možný i na kole. Nahoře vás čeká unikátní výhled, který rozhodně stojí za tu námahu.

Mimo Beskyd zamiřte například na Ještěd. Přece jenom Ještěd je oblíbené místo mnoha z nás a taky se zde setkáte s mnoha lidmi, kteří si tento výšlap dělají takřka denně. I Ještěd je navštěvovaný řadou turistů během celého roku – nemůžeme tedy vypíchnout období, kdy je zde návštěvníků méně.

You may also like...