Kam se vydat v listopadu

Kam se vydat v listopadu?

Teplé dny už jsou bohužel dávno pasé. To však neznamená, že bychom neměli cestovat. Přece jenom cestování není dneska zrovna drahá záležitost, pokud se nechystáte na delší dobu do Spojených států amerických, ale pokud si zajedete na víkend do Itálie nebo jenom do Španělska, nevyjde vás to nějak draze. Navíc v listopadu je všechno mnohem jiné než v létě. Mezi naše tipy na podzimní, konkrétně listopadové dovolené se řadí třeba krásné italské Gardy.

Pokud jste milovníky gastronomie a pokud během dovolené milujete zkoušet nové věci, pak byste jednoznačně měli zavítat do italské Gardy, což je označování jako centrum gastronomie. Samozřejmě se sem nejvíce jezdí v létě, kdy si lidé zajedou i k moři a kdy si lidé užívají dovolenou hlavně na kole či při jiném sportu, ale i listopad je zde naprosto výjimečný.

Velice často se během listopadu sem sjíždějí horolezci, kteří se kochají měnící se krajinou z těch nejvyšších vrcholů. O italských Gardách je známo, že je to místo určené pro horolezce. Během listopadu sem tedy nejezděte jenom za gastronomickými zážitky, ale taky za horolezeckým dobrodružstvím.

Jaké pokrmy jsou zde nejznámější?

Když se vyřkne země „Itálie“, všem se nám z gastronomického hlediska vybaví hlavně těstoviny nebo velice oblíbená pizza. Jenže italské Gardy skrývají mnohem více labužnických zážitků. Mezi velice oblíbené zdejší pokrmy se řadí hlavně brokolice z Torbole, což je regionální poklad. Dostala se sem dokonce už v 17. století. Nejedná se ale o brokolici, jak ji známe, hlavičku má žlutozelenou a spíše se podobá květáku než naší klasické zelené brokolici, kterou dobře známe.

Kromě brokolice bychom zde měli ochutnat i kaštany, které jsou zdejší největší pochoutkou, jež si lidé kupují klidně jenom na večer k televizi.

Co si odtud musíme určitě přivést?

Abychom si trochu gastronomie přivezli i do České republiky, měli bychom si koupit zdejší gardský olivový olej. Zde jsou olivy velmi dobré, zcela jiné než u nás. Zdejší olej vydrží skutečně mnohem déle, než ten, který se prodává u nás.

You may also like...