Eiffelova věž

Eiffelovka bude opět jako za starých časů, tedy červená

Paříž je to nejromantičtější místo v Paříži, o tom není sporu. Mnozí lidé sem jezdí především za odpočinkem, jiní sem však jezdí žádat svou přítelkyni o ruku. Nejromantičtější žádost o ruku je ta, která probíhá pod Eiffelovou věží. V současné době však může být žádost o ruku zcela jiná, než za pár let. Uvažuje se totiž, že dominantu Paříže – Eiffelovu věž – opět natřou červenou barvou. Pro zdejší obyvatele to nebude novinka, protože červenou barvu světoznámá věž už měla. Pro turisty to však může být hodně překvapující.

Eiffelova věž byla vztyčena roku 1889. Jednalo se o nejslavnější dominantu Paříže, kterou je do nynějška. Jejím konstruktérem byl světoznámý Gustav Eiffel, který ji nejdříve natřel červenou barvou, aby se tak předešlo viditelnému zrezivění. Jenže díky červené barvě Eiffelovka nezapadala do krajiny kolem, proto byla natřena nátěrem, který má dnes. Jenže nyní se opět spekuluje nad tím, že se červenou barvou opravdu natře.

Podle všeho by Eiffelova věž měla projít rekonstrukcí, během které by měla dostat původní červený nátěr. Jestli však opravdu bude natřena, to není zcela jisté. Jsou to jenom spekulace, které se dostaly na povrch.

Jakou barvu má Eiffelova věž nyní?

Kdyby byla Eiffelova věž natřena původní červenou barvou, jakou barvu by vlastně překryla? Domněnky se totiž liší. Někdo ji označuje za hnědou, ovšem oficiálně se jedná o bronzovou věž. Někomu však spíše připadá jako šedá myška, jiní se domnívají, že se jedná o hnědočervenou krásku.

Několik zajímavých informací:

Jelikož je Eiffelova věž dominantou Paříže, byla by škoda si o ní nic neříct. Pojďme si proto říct to nejzákladnější a nejzajímavější, co se o této věži ví.

Každý jistě moc dobře ví, že ji navrhnul konstruktér Gustav Eiffel, který zemřel v roce 1923. Původně byla skutečně červená, svůj nový a současný nátěr získala až v roce 1954, díky čemuž lépe zapadla do města.

You may also like...