Proč plavat

Pět důvodů, proč chodit plavat

O plavání si můžete přečíst hromadu článků, ovšem nikde vám neřeknou, proč byste vlastně měli chodit plavat. Jistě, je to zdravý sport, který prospívá našemu tělu, ovšem to je každý sport, nebo ne? Plavání je však skutečně o něco zdravější než jiné sporty, označuje se dokonce za nejzdravější sport vůbec. Pokud jste doposud neplavali, pojďme si říct pět důvodů, proč byste plavat měli.

1) Neničí se vám klouby

Plavání se doporučuje především obézním lidem nebo lidem trpící nadváhou. Mnohé sporty totiž zatěžují klouby, ovšem plavání nikoliv. Díky vlastnostem vodního prostředí nedochází k žádnému ničení kloubů, nekazíte si páteř (pokud plavete správně) a neničíte si jednotlivé vazy v těle.

Díky tomu, že voda nadnáší tělo, je plavání nenáročné, přesto velice účinné. Doporučuje se zmiňovaným lidem proto, že právě oni potřebují zhubnout a plavání je skvělý sport, při kterém jde hubnutí jedna radost. Během plavání zapojujete všechny části těla, tudíž hubnete rovnoměrně, přesto zcela nenáročně.

2) Posílíte tělo, protáhnete svaly

I když je plavání nenáročnou sportovní aktivitou, během ní se protáhnou skutečně všechny svaly v těle. Navíc dojde k posílení celého těla, což je velice pozitivní. Obrovským plusem je to, že dochází k posílení srdečního svalu.

3) Zvětšíte kapacitu svých plic

Nesmíme zapomenout ani na to, že dojde ke zvětšení kapacity plic. Musíte však pravidelně plavat a musíte správně dýchat. Správné dýchání znamená, že vydechujete proti odporu vody (tedy vydechujete do vody).

4) Zbavíte se stresu a depresí

Málokdo ví, že plavání posiluje naše dušení zdraví. Pozitivně ovlivňuje naši psychiku, dochází k odbourání stresu a neskolí nás deprese.

5) Nejlepší rehabilitace

Pokud vás v poslední době trápil nějaký úraz, je nejlepší začít chodit plavat. Je to totiž nejlepší rehabilitace, kterou můžete podstoupit. Plavání totiž nenásilně zvyšuje hybnost kloubů po jakýchkoli úrazech a operacích.

You may also like...