Česko z kola

Poznejte Česko ze sedla kola: Tipy na nejlepší cyklostezky

Když počasí přeje, je načase se vydat na výlet. Nemusíte všude jezdit autem, raději sedněte na kolo a poznejte Českou republiku z kola. V současné době se na území České republiky nachází tolik krásných cyklostezek vedoucích na tolik krásných míst, až zrak přechází, že by byla škoda je nevidět. Vybrali jsme několik míst, kde jsou cyklotrasy vážně dech beroucí a kde cyklotrasy touží po projetí.

Třeboňsko je plné cyklostezek

Pokud byste chtěli zamířit do míst, kde najdete jednu cyklostezku vedle druhé, zavítejte na Třeboňsko. Právě zde se nachází hromada krásných cyklostezek, které chtějí, abyste je projeli. Tou nejznámější a nejoblíbenější cyklostezkou je naučná stezka Okolo Třeboně, která vede po asfaltové cestě a je dlouhý zhruba čtyřicet kilometrů. Samozřejmě neslibuje jenom asfaltovou cestu, ale i krásnou přírodu, zejména vodní plochy a památky, které se na českém venkově nachází.

Projeďte se podél řeky Berounky

Na Karlštejnsku se v současné době nachází mnoho nových, krásných cyklostezek, které stojí za navštívení. Okolí hradu Karlštejna je ideální pro Pražany, protože ti to mají kousek, ale samozřejmě jsou k dispozici i pro ostatní občany České republiky, kteří se chtějí projet podél řeky Berounky. Na Karlštejnsku se nachází i cyklotrasy, které vedou přes Mělník či na horu Říp. Oblíbenou zdejší cyklostezkou je ta, která vede z Horních Počáplí až do Zelčína.

I jižní Morava je plná cyklostezek

Pokud pocházíte z druhé strany České republiky, zajímají vás především cyklotrasy na území jižní Moravy. Většina z nich je teprve ve výstavbě, ovšem i tak je nabídka poměrně široká. Většina z cyklostezek je dostupná autem či vlakem, vedou většinou upraveným, rovinatým terénem. Krásná a velice oblíbená cyklostezka je například ta která vede kolem Vyškova.

Šumavo, Šumavo

Nesmíme zapomenout ani na Šumavu, která je pro cyklisty velice zajímavá. Jsou zde krásné, udržované turistické stezky, které se dají projet i na kole. Navíc zdejší příroda slibuje, že si užijete své soukromí. Některá místa jsou zde vážně taková, jako kdyby nimi nikdy neprošel člověk.

You may also like...