Zájem o Egypt

Zájem o Egypt stoupá, ale zlatým hřebem cestovek bude letos Řecko

Egypt patřil dlouhá léta k dovolenkovým stálicím českých turistů. Ovšem takzvané Arabské jaro, nepokoje, hrozba terorismu udělaly své. Zájem v minulých letech značně poklesl. Lidé si raději vybírali jiné destinace, které působily bezpečněji. V letošním roce se podle prodejů zájezdů zdá, že nepřízeň již byla překonána. Popularita této severoafrické destinace se vrací.

Předprodeje si vedou dobře

Agentura Invia tvrdí, že cestovky hlásí novou vlnu zájmu o egyptské destinace. Zatímco v minulých letech se na tzv. first minute, tedy krátce po začátku prodeje zájezdů na letní sezónu prodalo sotva procento zájezdů do Egypta, letos se tento nepříznivý trend úplně obrátil. Prodáno je již 7 % zájezdů a existuje předpoklad, že zájem ještě stoupne. Je tak velmi pravděpodobné, že se Egypt vyhoupne do první pětky v destinací, které se chystají Češi letecky navštívit. Podle informací se dobře prodávají nejenom pobytové zájezdy u moře, ale také poznávací výjezdy za památkami.

Turecko boduje díky kvalitě hotelů

Podle vyjádření některých cestovek jde o ještě vyšší nárůst než zmiňovaných sedm procent. Zájem stoupá i o Tunisko. Manažeři některých CK také předpokládají, že půjde doslova o hit v oblasti last minute zájezdů. Vzhledem k tomu, že o Řecko a Itálii je velký zájem i v ostatních evropských zemích, vzniká předpoklad, že toho na last minute moc nezbude. U Egypta a Tuniska se ale dá předpokládat, že zbude dost míst, která se na poslední chvíli prodají. Mnohem složitější situace je v Turecku, tam nelehká politická situace prodej snižuje. Na druhou stranu ale vítězí cena a kvalita tureckých hotelů, což znamená body pro zájezd do Turecka. Ovšem Evropané kladou stále větší důraz na bezpečnost, a proto letošním trumfem zřejmě bude Řecko, pohostinná země s nádhernými plážemi, kvalitními hotely i lákavými památkami.

You may also like...