Klub českých turistů

Klub českých turistů slaví. Vydejte se s ním na pochod

Turistika má v Čechách a na Moravě obrovskou tradici a to už od 19. století. Svědkem toho je i Klub českých turistů, který vznikl už před téměř 130 lety, v roce 1888. K tomuto významnému výročí pořádá Klub řadu zajímavých akcí, které jsou spojeny také se stoletým výročím založení Československé republiky. Patříte-li mezi vášnivce, kteří rádi pochodují, neváhejte se do oslav také zapojit a projít se po vlastech českých.

Jely i maminky s kočárky

Už v březnu 2017 začaly pochody v Praze. Výšlapy s cílem na Letné a u Národního technického muzea se hodily skutečně pro každého. Vyloučeny dokonce nebyly ani maminky s kočárky, ty mohly absolvovat pochod s kočárky přímo v Letenských sadech. Na tuto zahajovací akci navazují další pochody například ve Vizovicích, v Orlických horách, na česko-slovenské hranici, v Klatovech i jinde. Celkem se plánují stovky pochodů během tohoto i příštího roku. Jde o jedinečnou příležitost, jak si vylepšit tělesnou kondici během tohoto i příštího roku. Chůze je tím nejpřirozenějším pohybem jaký existuje, a je naše chyba, že ho tolik zanedbáváme. Proto se porozhlédněte, kde ve vašem okolí se bude pochod konat, a neváhejte se zúčastnit.

Nejlepší síť cest

V rámci projektu budou účastníci také sbírat samolepky s obrázky, na nichž se nachází významná místa, přes která se pochoduje. Lepit si je mohou do brožury. Celá akce vyvrcholí příští rok na podzim, tedy ve dnech 26.-28. října 2018. Na 28. října 2018 přitom zároveň připadá výročí vzniku Československé republiky. Konec se odehraje stejně jako začátek také v Praze. Finále bude na Náměstí Republiky. Vrcholem budou turistické trasy po celé Praze, na kterých bude možné navštívit různá muzea a památky. Možná jste také netušili, že už od dob vzniku je posláním Klubu českých turistů vytvářet a značit turistické cesty. Délkou a propracovaností těchto cest patříme mezi nejlepší na světě.

You may also like...