dovolenou do Asie

Chystáte se na dovolenou do Asie? Leťte přes Singapur

Pokud si vybíráte dovolené ve vzdálenějších destinacích, určitě létáte pravidelně. Když k tomu přičtete třeba i občasné služební cesty, možná jste do konce na letištích téměř jako doma. V tom případě se vyplatí vědět o letištích něco více. Která letiště jsou opravdu dobrá, ba nejlepší na světě a setkáte se na nich se skvělým servisem a odbavením a kterým je naopak lepší se vyhnout?

Posuzuje se 550 letišť

Mít alespoň rámcový přehled o kvalitě letišť se v současnosti už rozhodně vyplatí. V dnešní době můžete totiž často ovlivnit místo odletu a vybrat si, co pro vás bude příjemnější a komfortnější. Také se dá vybrat i místo přestupu, což se týká delších zejména zaoceánských letů. Kam tedy podle Skytraxu, organizace jež s pomocí milionů pasažérů hodnotí a vyhlašuje nejlepší letiště? Už popáté v řadě tu vyhrálo letiště Singapore Changi. Hned za ním je tokijské letiště a třetí místo patří Incheonu v jihokorejském Soulu. Takže pokud poletíte na dovolenou do Asie, snažte se přestupovat na některém ze tří vyjmenovaných letišť. Určitě o vás bude dobře postaráno. České Letiště Václava Havla naproti tomu dost propadlo, patří mu až 96. místo. Hodnocení provádělo 13,8 milionů lidí a posuzovalo 550 letišť.

Je libo koupel v bazénu nebo posezení u vodopádu?

Proč je první právě Singapur? Možná, že kdybyste na místě hodnotitelů byli vy, vybrali byste třeba pařížské letiště Charlese de Gaulla, londýnské Heathrow, nebo Frankfurt nad Mohanem, protože s nimi máte dobré zkušenosti. Jenže skutečnost, že Singapore Changi vévodí žebříčku má své objektivní důvody. Pasažérům poskytuje ten nejvyšší komfort, takže se cítí jako v bavlnce. 24 hodin denně zde například promítá kino široké spektrum filmů a vstup do něj je zdarma. Na střeše letiště se nachází bazén, pro odpočinek je jako stvořená překrásná zahrada, ve které poletují spousty motýlů a nechybí ani šestimetrový vodopád. Dále jsou zde haly s počítačovými hrami, hřiště pro děti i dospělé.

You may also like...