Místo, které by měl navštívit každý sportovec

Místo, které by měl navštívit každý sportovec

Jaké město by měl navštívit každý sportovec či jaké místo by měl rozhodně vidět, jelikož by ho mohlo posunout dál? Mnozí lidé jsou toho názoru, že sportovci nemusí nikam cestovat, jim stačí, aby se ve sportu neustále zdokonalovali. Jenže i sportovci mají někdy krizi, jsou demotivovaní a potřebují právě motivovat. Pokud patříte k těmto sportovcům, měli byste navštívit Filadelfii, kde se nachází legendární schody, po kterých běhal sám Rocky.

Když se člověk podívá na film Rocky, hned je nabuzený a namotivovaný. Jedná se o vůbec nejpovedenější filmový sportovní snímek všech dob, ostatně to tu nemusíme nikomu opakovat. Mnozí lidé po zhlédnutí tohoto snímku chtějí vidět schody, po kterých Rocky utíkal, na vlastní oči, jenže jen málokdo ví, kde se vůbec nachází či jestli jsou opravdu skutečné.

Pro každého sportovce, který miluje film Rocky, máme dobrou zprávu. Schody opravdu nebyly jen dobře provedenou kulisou. Jednalo se o skutečné schody, které jsou zbudovány ve Filadelfii. A kupodivu slouží k běhání dodnes.

Najdete je přímo v centru Filadelfie

Pokud pojede do Filadelfie, určitě sem zavítejte. Samozřejmě se najdou lidé, kteří jedou do Filadelfie jen za těmito schody. Není zde slavnější stavby. Navíc se jedná o stavbu, která je plně zpřístupněná a otevřená veřejnosti. Nejen, že se sem lidé chodí procházet, ale také slouží stále k běhání.

Okolí schodů je přizpůsobeno k mnoha dalším sportům, je zde možné jezdit na kole, poblíž je dokonce skate park. Běžci, kteří budou chtít zdolat slavné Rockyho schody, se následně mohou proběhnout i do nedalekého parku, který má téměř osm mil.

Navštivte zároveň i filadelfské Muzeum umění

Schody jsou konkrétně před filadelfským Muzeem umění. Jestliže sem jedete jen tak, na obhlídku, navštivte i zmiňovanou krásnou instituci, která je sice pro sportovce méně zajímavá než Rockyho schody, ale je opravdu krásná.

You may also like...