Lysá hora

Lysá hora jako jedna z mnoha krás Beskyd

Plánujete odcestovat na chvilku za klidem? Nemusíte cestovat jen do zahraničí, i když v hlavách mnohých lidí je moře právě synonymem zmiňovaného klidu. Pro Čechy by však měl být klid synonymem přírody. Příroda je totiž to, co nás dokáže dostat do naprosté pohody, co nám dokáže nabít baterky a co nás dokáže uklidnit, když se necítíme zrovna ve své kůži. Pokud se nakonec rozhodnete pro dovolenou v Česku nebo jen pro prodloužený víkend u nás, doporučujeme zamířit za krásnou přírodou do Beskyd. Zde se mimo jiné nachází i nádherná Lysá hora.

O Lysé hoře se tvrdí, že je to nejatraktivnější turistický cíl Beskyd. To nelze vyvrátit, je to fakt. V současné době je právě Lysá hora důvod, proč se lidé do Beskyd sjíždí, ale je to velká škoda. Nevidí se další klenoty Beskyd, kterých je opravdu mnoho.

Lysá hora je dnes označována za nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. V každém ročním období je tento vrchol jiný, v každém ročním období se nabízí zcela jiný pohled na krásnou přírodu, která se mění s měnícím se ročním období. Taktéž je nutné říct, že při každé vaší návštěvě je možnost zdolat vrchol Lysé hory jinak. Co třeba vyjet Lysou horu na kole? Nebo zvolíte raději klasickou chůzi?

Do Beskyd nejen za Lysou horou

Jak již bylo zmíněno, Lysá hora je jen jednou z mnoha krás Beskyd, i když si to drtivá většina turistů bohužel neuvědomuje. Lidé jsou unešení krásou Lysé hory, ale ještě více jsou unešení, když spatří třeba zdejší Satinské vodopády, které jsou považovány za klenot Beskyd, jelikož není snadné je najít. Stejně tak krásné jsou i Bučací vodopády nebo zdejší Medvědí skála či jiné vrcholy, které je možné taktéž zdolat a odkud je taktéž krásný výhled na okolní přírodu.

Po výšlapu rychle do wellness

Ať už se rozhodnete zdolat jen a pouze Lysou horu nebo se rozhodnete navštívit i jiné přírodní útvary a úkazy, doporučujeme posléze zavítat do wellness. Wellness služby najdete třeba v Rekreačním centru Sepetná, kde se můžete ubytovat. Kromě toho je zde vyhlášená restaurace, po výšlapu se tady i dobře ”nadlábnete”.

You may also like...