Zajímavosti na Smíchově

Co navštívit na pražském Smíchově?

Navštívili jste Prahu a aktuálně se potulujete po pražském Smíchově nebo sem teprve míříte? Možná si říkáte, co zde budete dělat. Je zde sice kino (a to hned dvě) a také obchodní centrum, ale to není zrovna to největší lákadlo pro turisty, kteří jsou v Praze jednou za několik let. Na pražském Smíchově je toho však mnoho k vidění. Pojďme si říct to nejatraktivnější, co zde můžete navštívit nebo kam přijdete pomalou chůzí.

1) Kavárna, co hledá jméno

Možná budete chtít nejdříve zavítat někam na snídani nebo na ranní kávu se zákuskem. Pokud ano, využijte nádhernou kavárnu, která je ale schovaná. Nachází se až za parkovištěm a nikdo by neřekl, že se taková kavárna za parkovištěm nachází. Jmenuje se Kavárna, co hledá jméno a je známá nejen díky sociálním sítím a svým fantastickým vejcím Benedikt, která jsou ta nejlepší v Praze, ale je známá především tím, že za tuto kavárnu lidé bojovali až do posledního dechu. Zhruba půl roku byla kavárna zavřená a lidé za ni podepisovali petice jako diví, aby zůstala otevřená. Ono se tak stalo a dnes ji můžete navštívit a ochutnat ta nejlepší vajíčka benedikt, jaká jste kdy měli.

2) Království železnic

Smíchov je také plný skvělých atrakcí a míst, která můžete navštívit. Doporučujeme navštívit zejména Království železnic, což je zábava především pro malé milovníky lokomotiv a vlaků. Na své si však přijdou i vášniví nadšenci do vlaků, kterým už není zrovna deset nebo pět. Království železnic navíc každý víkend pořádá zajímavé akce pro děti a dospělé, proto sem určitě zavítejte, pokud toužíte po troše zábavy a po zajímavých informací, které vám dají opět jiný pohled na svět vlaků a lokomotiv.

3) Smíchovská náplavka

Mladí lidé se každý večer schází jenom na jednom jediném místě, a tím je Smíchovská náplavka. Jedná se o nábřeží, z něhož jde krásně vidět Pražský hrad. Zde se každý večer otvírají bary a žije to zde, ať už je pondělí, středa nebo víkend.

You may also like...