Co je to "Muay Thai"?

Co je to „Muay Thai“?

Toužíte někde vybít svou přebytečnou energii nebo se jen potřebujete zbavit negativních myšlenek, které sídlí ve vaší hlavě? Ať už potřebujete cokoli podobného, je dobré začít s bojovým sportem, při kterém dojde nejen k vyprázdnění hlavy, ale také dojde k uvolnění mysli. Bojové sporty se staly oblíbené nejen u mužů, ale také je začínají milovat i ženy, které touží po moci, kterou jim bojové sporty dávají. Pro ženy jsou vhodné zejména bojové sporty, jako je Sambo nebo Aikido, jelikož se jedná o sporty, v nichž hlavní jsou chvaty určené pro sebeobranu. Muži preferují raději MMA nebo klasický box, výjimečný je však sport nazvaný Muay Thai.

Bojových sportů je celá řada a jen málokdo se v nich vyzná. Proto jsme se nyní rozhodli zaměřit se zejména na Muay Thai, což je sport pocházející z dalekého Thajska. Je specifický zejména díky svým kopům, úderům kolenem nebo úderům pěstmi či dalšími podobnými chvaty, kterými jsou také rány lokty, klínce ve stoje nebo podobně.

Muay Thai se v mnohém liší od ostatních bojových sportů. Má i mnoho výhod. Zmiňme si zejména jednu.

Výhoda Muay Thai:

Ptáte se, jakou výhodu má sport Muay Thai? Tou hlavní výhodou je, že se do tohoto sportu dostanete poměrně rychle. Základní chvaty vám rozhodně nebudou cizí a i člověk bez znalosti bojových technik se do tohoto sportu rychle dostane. Není to tedy jako v karate nebo v MMA, kdy musíte dávat pozor na každé lekci, aby se vám jednotlivé chvaty a údery zapsaly do paměti.

Proč je Muay Thai tak oblíbený?

S tímto sportem se můžete setkávat čím dál víc. Je to totiž sport, který se řadí ke stále populárnějším. Otázkou je, co je na něm tak lákavého, proč je tak oblíbený? Oblíbený je zejména pro svou efektivitu, což je to hlavní, co bojový sport má mít. Navíc tento sport je propagovaný skvělým hercem, který posunul Muay Thai na zcela jinou úroveň. Tipli byste si, o jaký herec je tváří tohoto sportu? Je jím Jean Cloude Van Damme.

You may also like...