Pěstování bylinek v bytě

Jak pěstovat bylinky v bytě?

Mnozí lidé dne dbají na zdravé stravování a snaží se denně jíst vyvážená jídla, která jsou zpestřena o zdravé bylinky. Bylinky však nemusí být součástí jenom běžných jídel, ale mohou posloužit i při nemocech či při zdravotních potížích. Abyste však neutráceli dnes a denně za bylinky v obchodě, raději si je pořiďte domů a pěstujte je v pohodlí domova. Otázkou však je, jestli lze bylinky pěstovat i v takovém malém bytě, kam sluníčko nezasvítí.

Bylinky jsou poměrně náročné kytičky, i když to mnohým lidem s velkou zahradou nepřijde. Pokud své bylinky pěstujete venku na zahradě, je jasné, že jejich růst je bezproblémový a že krásně kvetou a rostou, i když zrovna nepřeje počasí. Pokud ale bydlíte v bytě, moc dobře víte, že bylinkám je třeba dodat potřebné podmínky, bez kterých nemohou existovat.

Když máte balkon, máte po starostech. Na balkonu bylinky krásně kvetou, protože mají podobné podmínky jako na zahradě. Bylinky vám také pokvetou i tehdy, kdy je máte pověšené z okna v truhlících. I na tomto místě mají stejné podmínky jako na zahradě a také budou krásně růst. Jen při pěstování v domácnosti mohou dělat cavyky.

Potřebují světlo a teplo

Pokud se rozhodnete bylinky pěstovat v malém bytě, je nutné jim dodat světlo a teplo. To je to jediné, co bylinky ke svému životu potřebují. Ideální místo pro ně je okenní parapet, okna je však nutné mít rozestřená. Žaluzie brání přímému slunečnímu světlu, které bylinky vyžadují. Právě takové místo je i dostatečně teplé.

Pozor si však dejte na průvan. I když bylinky milují čerstvý vzduch a větrání jim nevadí, v okamžiku, kdy se teplý letní čerstvý vzduch promění v chladný průvan, bylinky skomírají. Pokud je venku chladno, bylinky z okenních parapetů okamžitě sejměte.

A jak je to se zálivkou?

Samozřejmě i bylinky ke svému životu potřebují zálivku. Nepotřebují jí však tolik jako jiné rostliny nebo květiny. Doporučuje se je zalévat dnes a denně, ale méně. Zbytečně je nepřelévejte. Denní zálivka je nutná z toho důvodu, že každý den na bylinky nepřetržitě svítí sluníčko, které z půdy vysává vlhkost.

You may also like...