Nejznámější bojové sporty

Tři nejzajímavější bojové sporty světa

Přemýšlíte nad tím, že začnete vykonávat nějaký sport? Nejspíše zvažujete takový sport, který vás ihned chytne za srdce a do něhož se skutečně zamilujete. Jelikož se dnes dá vykonávat jakýkoli sport, možná oceníte pár rad. Pokud patříte k lidem, kteří se potřebují vybít a potřebují vypustit svou zlost z hlavy, měli byste začít dělat bojové sporty. I když se může zdát, že se jedná o nebezpečné sporty, není to tak nebezpečné, jak se na první pohled zdá. Bojové sporty jsou unikátní v tom, že při nich člověk musí přemýšlet. Pokud bojuje bez okolního vnímání světa, může se stát, že jeho soupeř využije situace a srazí ho jedním úderem k zemi. Bojové sporty tak nejsou jenom o hrubém násilí, ale jsou především i o myšlení.

Bojových sportů je však na světě habaděj. Otázkou je, jaké bojové sporty stojí za vyzkoušení a do jakých se pustit, aby nás naplňovaly a abychom se do nich zamilovaly. Přinášíme vám proto tři bojové sporty, které se řadí mezi nejzajímavější bojové sporty na světě.

1) Aikido

Znáte aikido? Jedná se o bojový sport pocházející z dalekého Japonska. Jedná se vlastně o praktické umění sebeobrany. Učíme se tomu, jak využít útočníkovu sílu a jak využít jeho pohybovou energii proti němu. Mezi nejčastější chvaty patří různé páky, hody nebo úhyby, které jsou doplněny i o různé zbraně, které opět dostávají sport na jinou úroveň. Aikido nejvíce propagoval Steven Seagal, který se zároveň stal tváří tohoto bojového sportu.

2) Eskrima

Bojový sport zvaný Eskrima můžete znát také pod pojmem Kali. Jedná se o starodávné filipínské umění, které v sobě nese především boj se zbraněmi, jako jsou tradiční tyče nebo nože či makety. Samozřejmě existuje i taková verze tohoto sportu, která se obejde i bez zbraní. Co se týče propagátora sportu, tím je mořeplavec Ferdinand Magellan.

3) Sambo

Sambo je druh bojového umění, který se jinak překládá jako sebeobrana beze zbraně. Pro tento styl bojového sportu je typické obrovské množství zajímavých úderů a kopů či základní cviky a základní technika grapplingu, což je páčení nebo například přehozy či podmety.

You may also like...