kompresní podkolenky

Kompresní podkolenky

Dříve jsme je mohli zahlédnout na nohou diabetiků nebo pilotů letadel. Ptáte se, proč je tedy v poslední době vídáme stále častěji na nohou běžců i jiných sportovců? Možná je to proto, že různé studie ukázaly jejich příznivý vliv na výkon sportovce. Kompresní podkolenky jsou výhodné v hned v několika směrech. Zabraňují výskytu křečí v lýtkách při dlouhém a namáhavém tréninku. Drží lýtko v pevné fixaci a zabraňují jeho otřesům. Jsou oporou pro Achillovy šlachy. Mohou zlepšovat váš sportovní výkon a usnadňují regeneraci svalstva po náročném tréninku.

Svou výhodu mají i v pasivní formě – například cestování. Při delším přesunu jsou totiž cestující nuceni sedět nějakou dobu s pokrčenými dolními končetinami a právě tato poloha zapříčiňuje časté a nepříjemné otékání chodidel. Kompresní podkolenky jsou tedy příjemným pomocníkem na cesty i pro nesportovce.

Jak si vybrat?

Důležitý je kvalitní materiál, který musí být příjemný na nošení a samozřejmě musí odvádět vlhkost. Podkolenky vám musí správně padnout – pokud se budou někde shrnovat, klouzat, škrtit a nebudou sedět, jak mají, je to špatně. Dalším důležitým parametrem při výběru správně padnoucích kompresních podkolenek je obvod lýtka v jeho nejširší části. Nikdy si nekupujte podkolenku menší, než je obvod vašeho lýtka, mohli byste si zadělat na hezké zdravotní problémy. I opačný extrém bude znamenat problém, pokud bude podkolenka širší než obvod vašeho lýtka, bude vám opět k ničemu – nebude pomáhat ani držet. Kompresní podkolenky musí padnout přes lýtka přesně, to samé platí i pro obvody pod kolenem (v těchto místech si dejte pozor na pevné držící gumičky, což je nešvar levnějších a méně kvalitních podkolenek – opět nic dobrého pro vaše zdraví).

Kompresní podkolenky se v dnešní době dají sehnat ve všelijakých barevných a různorodě typových provedeních. Záleží jen na vás, co vám a vaší noze bude vyhovovat.

You may also like...