Zánět žil jako častý problém sportovců. Jak mu předcházet?

Zánět žil jako častý problém sportovců. Jak mu předcházet?

Sportovci mohou trpět mnohými onemocněními. A zánět žil k nim bohužel patří. Pokud chcete onemocnění předcházet, poradíme vám, jak na to. Stejně tak si prozradíme babské rady, které od problému mohou ulevit, pakliže se nejedná o hluboký zánět žil čili o trombózu.  

Jak předcházet zánětu žil? 

Chcete se také podílet na tom, aby se zánět žil v budoucnu netýkal právě vás? Chcete se včasnou prevencí vyvarovat zdravotním problémům, které s sebou onemocnění nese? Pak přejděte na zdravý životní styl. Ne nadarmo se říká, že jsme to, co jíme a co dnes a denně děláme. Naše zvyky, případně také zlozvyky se velkou měrou podílí nejen na tom, v jakém stavu se nachází naše zdraví nyní, ale v jakém stavu se bude nacházet i v budoucnu. Abyste předcházeli zánětu žil (a to jak tomu povrchovému, tak hlubokému), raději se: 

  • Vyvarujte kouření.  
  • Dostatečně se hýbejte.  
  • Nestresujte se.  
  • Jezte vyváženou, zdravou a správnou stravu. 
  • Při cestování noste kompresní punčocháče pro podporu cirkulace krve.  

Babské rady na zánět žil 

Stejně jako s řadou jiných onemocnění, i se zánětem žil si v minulosti hravě poradily naše babičky. Ty věděly, po čem mají sáhnout, respektive na co mají sáhnout, když se jim na nohou začaly objevovat křečové žíly či když je bolel prakticky každý krok.  

Pokud jste zastánci přírodního léčení a jste odpůrci chemikálií a farmaceutických produktů, vsaďte na jablečný ocet, který je známý tím, že podporuje průtok krve. Navíc celkově čistí tělo a podporuje krevní oběh. Podobně působí i olivový olej, který nemusíte nutně používat jenom při vaření oblíbených pokrmů.  

Za zmínku stojí i nejlepší česká superpotravina zvaná česnek, která má v popisu práce ničit škodlivé toxiny v krevních cévách. Když k tomu přidáte účinky vilínu, známé české bylinky, cévy v horních i dolních končetinách dokonale zpevníte. 

You may also like...