Jste zranění?

Jste zranění? Zraněný běžec je nesnesitelný. My víme.

Pokud se vám podařilo zranit a nemůžete vyběhnout ven, je s vámi jistě k nevydržení. Adrenalin prostě chybí. Pokud běžně polykáte spousty kilometrů nejlépe denně a momentálně jste indisponován tak, že jednoduše sportovat prostě nemůžete, je třeba se zaměstnat, jak jen to jde. Přinášíme vám pár tipů, jak naložit sám se sebou nebo zraněným běžcem v podobě partnera.

Čas a pevné nervy

Ty potřebuje zraněný běžec i jeho partner. Pokud máte trochu času a ještě jste nevypěnili, vyrazte každý den minimálně na hodinovou procházku v okolí. O berlích, na vozíku, na kole, na koloběžce, prostě jakkoliv. Čas vám pak uteče o něco rychleji. Dobrý skutek pro svého jindy běhavého partnera i pro sebe, pokud jste oním postiženým. Povídejte si a střádejte plány. Kochejte se výhledy, kterých jste si v běhu dříve ani nestačili všimnout. Koukejte kolem sebe a sbírejte maliny, ostružiny, špendlíky nebo houby. Nezbytné je počítat se ztrápenými pohledy a ohlížení se za každým běžcem i cyklistou, kterého si jako partner raději nebudete všímat. Pokud půjdete po cyklostezce, pozor si dejte na zablokování krční páteře. Chce to jasný cíl, a hurá za ním. Klidně i pivo v hospůdce.

Nohy nebo ruka

Pokud to odnesla jen ruka a nohy slouží, chce to půjčovnu rotopedů nebo se pravidelně vrhat do posilovny. Ceny nejsou závratné ani při zapůjčení a rotoped vám pak dovezou až domů. Nohy se hezky procvičí a změna pohybu a zabírání jiných svalů jim ohromně prospěje. Vyplaví se dávka endorfinů a hned bude lépe. Hezký výhled z okna, sledování televize nebo si můžete číst. S nikým se nesrazíte, nesjedete ze srázu a nenarazíte do stromu. Trhejte nové rekordy a překonejte sami sebe. Vaše ruka bude sice v závěsu, ale vaše nohy si dají zabrat.

Když to nejde

Opravdu životu nebezpečný je fakt, pokud se nemůžete hýbat. Otrava z nicnedělání je opravdu příšerná. Je-li vám odepřen jakýkoli pohyb, máte jen 2 možnosti. Knihkupectví nebo knihovna a velká spousta knih. Klidně o běhání, ať se může nastudovat technika a teorie. Kvalitní romány, detektivky a knihy s běžeckou tématikou najdete snadno. Na co máte internet, že. Kniha Ultramaratonec vám pomůže vyměnit jednu závislost závislostí druhou. Jestliže u knihy nevydržíte, zabere komiks Zátopek. Vtipný text o Emilu Zátopkovi, kterého by měl povinně znát každý běžec. V období závodů Giro d’Italia, Vuelta či Tour de France máte vyhráno a stačí ovladač do ruky. La´dte formu v hlavě a pak si to náležitě užijte.

You may also like...