Pitný režim

Pitný režim je nedílný společník každého běhu

Sport je denní rituálem každého z nás. Leckdo chodí například plavat, protože se jedná o skvělou sportovní aktivitu, během které zapojíte každičký sval v těle. Možná někdo chodí s oblibou hrát badminton nebo tenis – i toto jsou skvělé sporty, protože při nich nejen, že zvýšíme a zlepšíme svou kondici, ale také se budeme moct radovat ze štíhlých a pevných stehen a zadečku. Díky teplému počasí však můžete například jezdit na kole nebo na kolečkových bruslích, což jsou také dobré aktivity, kterými kvalitně vyplníte váš volný čas.

Mezi jeden z nejoblíbenějších sportů však patří i běh, protože právě ten je v poslední době hodně rozšířený. Při běhu totiž vždy stoprocentně zapomenete na potíže všedních dnů a na starosti, které vás usilovně trápí. Stačí si jen nasadit sluchátka do uší a váš běh může být naprosto kvalitní a efektní. Samozřejmě se na takový běh musíte dobře připravit. Funkční prádlo ve formě legín a sportovního nátělníku je samozřejmost, stejně jako kvalitní obuv, jež musí mít opravdu pevnou podrážku. S sebou si však nezapomeňte brát ani vodu, protože bez ní to zkrátka nejde.

Pitný režim je nutné dodržovat nejen při letním běhu, ale i při tom zimním

V létě na pitný režim nezapomínáme tak často, jako přes zimu. Jelikož na nás při běhu většinou paří slunce, tak se už po chvilce cítíme naprosto dehydratovaní. Voda nás vždy spasí a v běhu následně můžeme pokračovat dál. Ovšem pokud mezi vaše oblíbence patří především běh v zimních měsících, kdy jste navlečení od hlavy až k patě, mnohdy na pitný režim zapomínáte. Je to z toho důvodu, že máte na sobě více vrstev funkčního prádla a to vstřebává pot daleko více a lépe. Nemáte tedy pocit, že byste se potili. Ovšem je nutné si uvědomit, že se samozřejmě potíte. Proto je nutné dbát si na vodu i během zimního sportování. Často se doporučuje pro jistotu vypít o litr více vody než v létě.

You may also like...