běhání v zimě

Jak nejlépe se obléknout při běhání v zimě?

Zima je tu, a to v celé své parádě. Mnoho lidí si ještě ke konci podzimu přálo teplejší zimu, protože je holt nízké teploty opravdu nebaví. Věčné ranní vstávání do chladných dnů není zrovna dobrým životabudičem. Každé mrknutí na teploměr zaručuje zděšení se nad teplotami, které ukazuje. Ustavičné oblékání se a mrznutí i přes tolik vrstev oblečení baví jen hrstku lidí. Před prvním prosincovým dnem ještě nikdo netušil, že letošní zima se přiřadí k těm nejchladnějším.

Ti, co nemají zimu v lásce, se radovali, když z počátku prosince bylo relativně teplé počasí. Mrzutí ovšem byli ti, kteří zimní měsíce absolutně zbožňují. Jenže vše má svůj rub a líc –  i tato situace. Jen, co odezněla krása Štědrého dnu, teploty začaly podezřele klesat, a to rychlostí blesku. Najednou se z teplot plus tři stupně stalo během dne mínus třicet stupňů Celsia. Najednou teplé zimní bundy nebo kabáty, čepice ani rukavice nestačily. Rádi byli jen, oni zmínění, milovníci zimních sportů, protože konečně mohli vyrazit na hory za lyžováním či snowboardem. Rády byly i děti, protože si mohly užít koulování, sáňkování, bobování či stavění sněhuláků se svými kamarády.

Milovníci letních sportů, převážně běžci, ale nebyli zrovna nadšení z onoho bílého překvapení, které se najednou ukázalo na jejich oblíbených běžeckých stezkách. Svůj ranní stereotyp v podobě kilometrového běhu ale nemohli přerušit. Proto se začali lépe oblékat, konkrétně jako cibule.

Běhání v zimě v sobě nenese moc oblíbenosti. Málokdo chce běhat v zasněžených ulicích. Navíc, když je taková zima, nikomu se ven zrovna chodit nechce. Natož běhat. Takové zimní sportování ale je o něco zdravější než ten letní kilometřík. Otužíte se a pomůžete svému organismu, aby se lépe vyrovnal s tuhou zimou.

Při takovém zimním běhání je zapotřebí se dobře obléct, a to jako cibule. Znamená to, abyste se vrstvili. Raději volte větší množství tenkých vrstev. Skvěle vám postačí tři vrstvy, a to první obsahující funkční prádlo, druhá bude funkční mikina a třetí běžecká bunda. Jestliže se odhodláte běhat v takovéto krutější zimě, vezměte si ještě nultou vrstvu – třeba funkční tričko s krátkým rukávem. Čepice, rukavice a tunel patří mezi běžecké samozřejmosti.

You may also like...