Chyby při hubnutí, které nám brání zhubnout

Chyby při hubnutí, které nám brání zhubnout

Plánujete zhubnout? Pak byste se měli vyvarovat několika konkrétním chybám, které stojí za vámi a vysněnou štíhlou postavou. V případě, že patříte k lidem, kteří si stanovili novoroční předsevzetí takové, že do léta se budou pyšnit dokonalou bikiny postavou, přinášíme vám seznam největších chyb, kterých se bohužel při hubnutí dopouštíme. Vyvarujte se jim a zanedlouho se pyšněte krásnou postavou, kterou vám bude leckterá žena závidět.  

Vyhýbáte se tuku 

Mnozí lidé dělají jednu velkou chybu při hubnutí, a sice vyhýbají se tuku. Jenže vyhýbat se jednostranně tuku, to je velká chyba. I tuk totiž obsahuje něco, co tělo potřebuje, obsahuje podstatné látky, které pomáhají lépe zpracovávat vitaminy. Samozřejmě nemusíte konzumovat tuk v obrovském množství, ale například v arašídovém másle se ho nebojte. Čemu se spíše vyhýbejte, tak tučným mléčným výrobkům, taktéž tučnému masu nebo smaženým potravinám. Kromě zmiňovaného arašídového másla si dopřejte avokádo, ořechy, rybí maso nebo třeba bílé jogurty a nejrůznější semínka.  

Nejíte polévky 

Pokud si dopřejete oběd v restauraci, vyhnete se polévkám nebo nikoliv? Mnozí lidé se polévkám vyhýbají, a to z jednoho prostého důvodu – bojí se, že budou zahuštěné jíškou nebo klasickou smetanou. Krémovým polévkám ani vývarům bychom se neměli vyhýbat, díky polévce nesníte tolik z toho druhého jídla. Mnohdy jsou polévky zdravější alternativou obědu a mnohým lidem polévky naprosto stačí a druhé jídlo tím pádem nepotřebují.  

Nedáte na svůj zdravý rozum 

Mezi námi se bohužel najdou jedinci, kteří věří dietě opravdu víc než vlastnímu rozumu. V případě, že k těmto lidem patříte, patříte zároveň k těm, co při hubnutí chybují. Diety nejsou řešení, pokud se k nim však skloníte, nad každým jednotlivým pokrmem uvažujte a extrémům se vyvarujte.  

You may also like...