Tloustnout můžete i díky ranním návykům. Jaké jsou ty vaše?

Tloustnout můžete i díky ranním návykům. Jaké jsou ty vaše?

Jelikož plavková sezona klepe na dveře, nabízí se otázka, jestli už jste na plavkovou sezonu připraveni. Jste nebo nejste? Pokud nejste, pravděpodobně se snažíte o to, abyste zhubli. Upravujete svůj jídelníček, pravidelně se hýbete, sportujete, také se nepřejídáte a dostatečně pijete. Je však pravdou, že mnohdy to nestačí. Mnohdy můžete tloustnout i v případě, že se zkrátka hýbete a že jíte to, co jíst máte. Na vině mohou být ranní návyky. Jaké jsou vaše ranní návyky? 

Mezi špatné ranní návyky toho patří tolik! Shrňme si proto ty nejčastější z nich, které se podílí na tom, že nám kila na váze neustále přibývají.  

Až moc spíte 

Říká se, že málo spánku škodí, ale také se říká, že škodí i příliš mnoho spánku. Pokud tedy můžete, spěte tak akorát. Ideální doba spánku je šest až osm hodin, nejlépe uděláte, pokud budete spát hodin sedm. Delší spánek by vám mohl způsobit třeba to, že začnete tloustnout. Myslete však na to, že důvodem tloustnutí může být i to, že spíte hodně i během dne, nejen v noci.  

Stelete si postel? 

Pokud si nestelete postel, nemůžete se divit tomu, že přibíráte. I když se souvislost zdá být na první pohled naprosto absurdní, bohužel tu je. Studie poukazují na to, že ti, kteří mají doma nepořádek, mají tendenci sníst během dne větší množství jídla, než kolik by potřebovali. Stelte si proto postel, nebudete mít tendenci jíst víc, než je třeba.  

Nevažte se dnes a denně 

Máte tendenci se každé ráno vážit? To je to nejhorší, co můžete udělat. Rozhodně se nevažte, protože váha si vás neváží. Jen se z rána dostanete do deprese či stresu, když bude na váze o několik deka víc.  

Nesnídáte 

Největší problém v tom, že přibíráte, je, že nesnídáte. Snídejte však takovou stravu, která je pestrá, zdravá a vyvážená. Místo buchty si raději dejte jogurt s granolou a ovocem, nastartuje vás to do nového dne.  

You may also like...