kokos - není tuk jako tuk

Kokos – není tuk jako tuk

Pravidelná, vyvážená, kvalitní, pestrá a především zdravá strava – to jest nejtěžší úkol ve chvíli, kdy se snažíte zhubnout. Naučit se pravidelně jíst je problémem především pracujících lidí, kteří netráví svou pracovní dobu v kancelářích. Nedokážou si teda hlídat čas nebo často i nevnímají pocit hladu. To, že vynechají sem tam svačinu, to až tak nevadí. Co ale vadí, je, když vynechají hlavní jídlo dne, ať už například snídani (třeba proto, že zaspali a zkrátka nestíhají přijít do práce včas), nebo oběd (protože na něj jednoduše zapomněli) či večeři (jelikož nemají na jídlo po nešťastném dni v práci ani pomyšlení). Za jakýchkoli situací je zapotřebí dodržet alespoň tyto tři hlavní body dne.

Kvalita a pestrost stravy se odvíjí od dostatku vitaminů a jiných tělu prospěšných látek, jež musíte do svého těla dodat. Často je pro někoho zdlouhavé zjišťovat si, která potravina dodává tělu to, co potřebujete. Samozřejmě dbejte na zdravé potraviny a nelahoďte svému oku ani žaludku se sladkostmi, jako jsou například dorty, zákusky, oplatky nebo jen bonbony Jojo. Veškerá vaše snaha potom přijde rychle v niveč.

Donedávna se také všechny tuky házely do jednoho pytle. I když se tedy jednalo o zdraví prospěšnou surovinu, která obsahovala nějaký tuk, hned patřila do škodlivé skupiny. Naneštěstí se v poslední době začal rozeznávat dobrý a špatný tuk, a to zachránilo nejednu potravinu. Například kokos.

Jelikož kokos obsahuje tuky, automaticky byl označen za špatnou potravinu. Už nikdo neviděl zásobu vitaminů (převážně A, D a E), které do našeho těla přivádí. Nikoho nezajímalo, že je obrovským zdrojem energie a že svými látkami ochraňuje naše orgány. Navíc nám pomáhá i s hubnutím. Díky zvýšení energie se nám zlepšuje metabolismus. To pak způsobuje rychlejší spalování tuků. Jako další bonus nás kokos nasycuje, tudíž se nemáme tendenci přejídat či nakládat si velké porce. Při dlouhodobějším konzumování třeba kokosového mléka docílíte toho, že chuť na sladké vás již nepotká.

You may also like...