Jaká sukně je in?

Jaké sukně jsou „in“? Asymetrie pro štíhlé, klasika pro baculky

Tolerance je jedním z charakteristických rysů současné módy. Na své si přijdou ženy, které nedají dopustit na mini sukně i milovnice klasické midi nebo dokonce intelektuálky zahalující se do maxi délek. Zkusit můžete romantické plisování, atypické řešení, stupňovité modely.

 Romantické plisování je in

Současné trendy letošního podzimu a zimy nahrávají hlavně plisovaným sukním. Tahle klasika opět nestárne a je stále in. Můžete sáhnout po jemném plisování na různých materiálech i barvách. Nemusí být jednobarevné. V kurzu jsou plisované kovové tóny, krajky, vzory, různé odlesky, zkrátka cokoli, na co si vzpomenete. Nejvhodnější jsou na plisované klasické midi délky. I když vysoká žena s dlouhýma nohama si může dovolit klidně i mini plisovanou. Pokud vyberete jemnější plisování a decentní vzor, nemusí se bát ani plisované sukně ke kotníkům. Určitě nebudete vypadat neforemně.

Vrstvené modely upoutají

Móda dává volnost. Zkuste klidně sukně atypických asymetrických střihů, například na jednom boku delší, na druhém kratší. Nebo na jednom boku ozdobný prvek ve formě šněrování či prostřihu. Opět ale lépe vypadá na vyšších štíhlých nohách. V žádném případě nic nezkazíte ani v úzkých modelech ve tvaru tulipánu či tužky, zejména když si vyberete z jemnějších materiálů jako například satén nebo hedvábí. A obdiv určitě sklidíte i se stupňovitou sukní skládající se ze spousty záhybů a volánků. Ovšem i tady varovně zdviháme prst: U korpulentnějších žen s volánky opatrně, aby postavu ještě více nerozšiřovaly. Platí, že vrstvené a nabírané sukně skvěle padnou štíhlým, ale buclatějším postavám mohou udělat spíše medvědí službu.

Áčkové střihy jsou zrádné

Na sukně je prostě třeba spíše vyšší štíhlejší postava. Baculky by měly volit pouzdrové sukně, midi délky v tmavších barvách, které skryjí nedostatky a naopak jsou sexy. V tomhle případě jde o klasické modely, které nevyjdou z módy nikdy. Naproti tomu zrádné jsou áčkové střihy, a to hlavně pro ženy se silnějším pasem a nohama. Rozšiřují postavu. Řešením není ani maxi sukně, pod kterou se zdánlivě schová cokoli. Určitě ji nenoste na bocích, ještě více rozšiřuje – vždy jedině do pasu.

You may also like...