Přátelské a rodinné vztahy

Nevíte si rady s problémy ve vztazích? Zkuste rodinné konstelace

Co formuje váš vztah k lidem už od prvního okamžiku, kdy se proklubete na svět? Samozřejmě rodina. Právě mnoha generacemi jsme úzce propojeni s rodinou. Naši blízcí formují naše názory, postoje, prostě celý váš život. Příčiny toho, že se vám ve vztazích daří nebo naopak nedaří je proto třeba hledat právě v rodině. Pokud se utápíte v zajetých vzorcích jednání a nevíte si rady, co se svým životem, zkuste psychologickou metodu zvanou rodinné konstelace.

 Zjistěte si informace o své osobní historii

Dostanete se rovnou k jádru problému. Jde o metodu, která ukáže hluboká propojení, k nimž většinou prostřednictvím klasické psychoterapie nedospějete. Uvidíte, jak moc ovlivňují váš život rodinné svazky a spojení, a to i v případě, že se považujete za člověka na rodině nezávislého. Pochopíte souvislosti svého jednání, můžete se zvenčí podívat na své problémy, což je vždy přínosné. Jak vlastně takové konstelační sezení s terapeutem probíhá? Ještě před jeho začátkem byste se měli informovat o historii své rodiny. Důležitá jsou například předčasná a tragická úmrtí, smrt malých dětí, úmrtí při porodu, vyloučení z rodiny, vážné nemoci, emigrace, zločiny, vězení, ztráta majetku. Také je důležitá motivace, proč se terapeutické lekce účastníte. Někoho trápí třeba špatné vztahy s partnerem, finanční potíže.

Zástupce se ocitá v energetickém poli

Každý, kdo si rodinnou konstelaci staví, si vybírá zástupce za jednotlivé členy své rodiny a intuitivně je umisťuje. Vyberete si i zástupce za sebe. Jednotliví účastníci akce se tak ocitají v energetickém poli vaší rodiny. Mluví o vztazích, co ke komu cítí. Terapeut pak vidí disharmonie a hledá cesty, jak v rodině opět nastolit harmonii. Jednotliví členové rodiny potom najdou své správné místo. Autorem této metody je německý psychoterapeut Bert Hellinger (*1925). Jde o zajímavou metodu, kdy se můžete dozvědět něco o sobě samém, o svém okolí a vztahu k němu. Samozřejmě ne každý je jejím stoupencem, ale průběh setkání může být zajímavý a přínosný.

You may also like...