Jak nahradit nezdravé suroviny těmi zdravými?

Zapomenout na sladké zkrátka nejde. Tedy vždy se zdá, že je to zcela nemožné. Stejně tak se jeví například nahrazování mouky nebo rafinovaného cukru zcela neuskutečnitelným. Není tomu ale tak. Jde to lehce, jen je k tomu zapotřebí odhodlání a předpoklad toho, že zaplatíme o pár korun víc. Kvůli našemu zdraví jsme přece ochotní udělat leccos, a toto není tak špatná alternativa, jen se to tak z počátku jeví. Pokud člověk chce dosáhnout pevného zdraví či jen zhubnout, potřebuje k tomu holt nějakou změnu. A ta tkví nyní ve stravě.

Jaké suroviny je zapotřebí nejdříve nahradit těmi zdravými? A bude se jednat opravdu o stoprocentně zdravé produkty? Pojďme si tyto otázky zodpovědět.

1) Mouka

Ze všeho nejdříve změňte svou značku mouky. Klasická bílá pro vás není nejlepší volbou. Nad těmito produkty se ale vznáší ve vzduchu spousta spekulací. V poslední době se většina lidí utvrzuje v tom, že neexistuje zcela zdravá mouka. Přece jen, ať už je pravda kdekoliv a je jakákoliv, bílou opravdu vyměňte, a to například za špaldovou.

2) Mléko

Dalším velkým otazníkem ve zdravé stravě je mléko. Sice obsahuje látky, které tělo potřebuje, ale obsahuje také ve velké míře i ty špatné složky. Zkuste raději vyměnit polotučné mléko ze supermarketu za kvalitnější, a to například za rostlinné, kokosové nebo mandlové. Co je velkou výhodou, je fakt, že si tyto druhy mlék můžete vyrobit v pohodlí vašeho domova.

3) Cukr

Obrovský problém nastává ve chvíli, kdy si máte odepřít klasický dobrý bílý rafinovaný cukřík. Oblíbenou surovinu hlavně dětí ale skvěle nahradíte i jinými potravinami. Můžete je nahradit i třeba třtinovým cukrem, lépe však uděláte, pokud si do své domácnosti pořídíte rostlinu zvaná stévie. Je až o třistakrát sladší než cukr a stoprocentně zdravá. Další volbou jsou třeba sirupy nebo med. I ten si můžete sklízet sami na své zahradě.

You may also like...