Poznejte to nejlepší z Nízkých Tater

Poznejte to nejlepší z Nízkých Tater

Nemusíte jezdit daleko za hranice, abyste viděli kupu krásných míst a abyste byli svědky mnoha dech beroucích výhledů. Můžete se vydat jenom na Slovensko, o čem lze říct, že se to nachází sotva za kopcem. Pokud patříte k lidem, kteří na Slovensku ještě nikdy nebyli, doporučujeme se vydat zejména doNízkých Tater, kde na vás čeká mnoho atrakcí. Jelikož je nestihnete za jeden den všechny navštívit, měli byste si zařídit ubytování v Nízkých Tatrách, třeba v Hotelu Tri Studničky

Pokud mluvíme o Nízkých Tatrách, mluvíme rovnou o jednom z devíti národních parků Slovenska. Jedná se zároveň o tamější největší chráněné území. Přece jenom se pohoří táhne dlouhých šedesát kilometrů, ovšem krásnými a malebnými dolinami, jako je údolí Váhu nebo Hronu. 

Nízké Tatry jsou skutečně atraktivním místem, kde byste měli strávit chvilku svého volného času. V čisté, neposkvrněné zdejší přírodě je navíc možné vidět vzácného kamzíka nebo medvěda hnědého, který je ostatně jakýmsi symbolem Nízkých Tater. 

Pokud se sem vydáváte, máme pro vás rovnou seznam toho nejlepšího, co v Nízkých Tatrách můžete vidět. Co navštívíte jako první?

Projděte slavnou hřebenovku

Nízké Tatry jsou známé nejen medvědem hnědým, který je symbolem Nízkých Tater, jak již bylo zmíněno. Nízké Tatry jsou také typické zdejší proslulou hřebenovkou, která je proslulá svou náročností, neopakovatelnými výhledy a také vysokohorskou krajinou, která je opravdu skutečná. 

Pokud se vydáte zdolat zdejší hřebenovku, bude vás čekat rovnou pětidenní trasa, která vede z Donovalů. Během své cesty zdoláte rovnou devadesát kilometrů, převýšení dosáhne rovnou šesti tisíc výškových metrů. Už jenom proto se jedná o jednu z nejnáročnějších hřebenovek vůbec ve zdejším okolí. 

Poznejte i zdejší doliny

Co dalšího vidět v Nízkých Tatrách? Rozhodně zdejší doliny, které skrývají svá tajemství. Nejatraktivnějším cílem je bezesporu nejznámější Demänovská dolina, kde je také proslulá Demänovská ledová jeskyně.

You may also like...