cyklo výlety

Nejlepší cyklo výlety v Česku – kam vyrazit?

V poslední době se stala poměrně populární cyklistika. Pokud jste vyrazili letos na dovolenou někam do krásných koutů České republiky, pak na střeše vašeho auta rozhodně nechyběl pár kol. Přece jenom jste vycestovali do takových míst, kde je plno cyklistických tras, kterých by bylo škoda nevyužít. Pokud však teprve zvažujete, kam pojedete, přinášíme vám tipy na takové dovolené, kde se dočkáte těch nejlepších cyklo výletů!

Než se však vydáte na jeden z výletů, upřímně zvažte to, v jaké fyzické kondici se nacházíte, abyste se pak nepustili do takové túry, kterou nejste schopni ujet. Musíte taky myslet i na fakt, jestli jedete nebo nejedete s dětmi, pokud ano, tak s jak malými dětmi. Jestli budou mít své kolo, pak jestli danou trasu ujedou.

• Bike resort Valašsko

Mezi jeden z nejhezčích cyklovýletů se rozhodně řadí taky Bike resort na Valašsku. Valašsko je označováno za jedno z nejkrásnějších míst na Moravě, proto ho poznejte z trochu jiné perspektivy, než jste zvyklí.

Při tomto cyklo výletu vás čeká projížďka nedotčenou přírodou kolem Javorníků a kolem Vsetínských vrchů, které jsou na pomezí Moravy a Slovenska. Čekají na vás mimo jiné i nádherné, krásné, dech beroucí výhledy, které jen tak rozhodně neomrzí, proto se sem budete chtít jednoznačně vrátit. Tato příroda má navíc několik es v rukávu, konkrétně se jedná hlavně o malebná zákoutí, která poznáte jenom tehdy, kdy projedete touto přírodou na kole.

• Singletrail Moravský kras

Mezi další poměrně populární cyklo výlety se taky řadí výlet do Moravského krasu, kde najdete trasu pro cyklisty nazvanou Singletrail. Nachází se u Jedovnic. Připravte se na to, že vás čeká klikatá trasa mezi stromy. Nečekejte tedy poměrně stereotypní jízdu, která vás povede jenom přímou uličkou.

Co je však skvělé, tak je to fakt, že nepojedete nikdy příliš do kopce, ale ani nikdy příliš z kopce. Čeká na vás přírodní prostředí a konkrétně osmadvacet kilometrů dlouhá cyklistická trať, která je však rozdělena do třech okruhů.

You may also like...