kokosový olej

Kokosový olej – pro zdraví, pro krásu i pro domácnost!

Zdravý životní styl v sobě nese mnohé zajímavé potraviny. Možná právě díky pestrosti se lidé pouští do tohoto jiného stylu života, ale možná taky ne. Je však zajímavé, kolik lidí začne měnit jídelníček v závislosti na tom, že chtějí zhubnout. Je to samozřejmě dobře, protože bez změny jídelníčku se nikdy nedočkáte změny postavy. To je základní pravidlo, které zkrátka hýbe celým světem hubnutí.

Pokud se rozhodnete změnit svůj životní styl právě kvůli hubnutí, pak do svého jídelníčku mimo zázračné superpotraviny 21. století zamíchejte i takové potraviny, které jsou jakými prostředníky mezi vámi a hubnutím. Jsou to například exotické plody, které v sobě nesou látky, jež geniálně probouzí metabolismus, a tím spalujete rychleji. Ostatně je tu ještě jedna naprosto fenomenální věc, která vám nejen pomůže s hubnutím, ale také je prospěšná pro zdraví a najdete pro ni využití jako pomocníka v domácnosti. Kokosový olej je aktuální hit v tomto světě a v této době.

• Pro zdraví

Kokosový olej je geniální pro zdraví. Zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu a snižuje míru toho škodlivého. Mimo jiné sám dokáže stabilizovat krevní cukr a zvyšuje energii, kterou mnoho lidí postrádá, ať už z jakéhokoli důvodu. Mimo jiné zlepšuje i stav pacientů, kteří trpí Alzheimerovou nemocí.

U hubnutí pomáhá tak, že se po jídle připraveném na kokosovém oleji nebo po jídle z kokosového oleje efektivněji spalují tuky, o které nemáte rozhodně zájem.

• Pro krásu

Kokosový olej se však hojně využívá i v kosmetice a najdete ho v mnoha drogeriích. Kokosový olej totiž reguluje hladinu hormonů a hydratuje pokožku. Navíc šampony z kokosového oleje nebo samotné natírání pokožky hlavy tímto produktem zaručí, že vám lupy zmizí do několika dní. Pokud trpíte celulitidou, pak i tady najde kokosový olej své využití. Mimo jiné i reguluje vrásky a zamezuje tvorbě stařeckých skvrn.

• Pro domácnost

Kokosový olej najde využití i běžně v domácnosti. Používá se pro domácí vaření sladkých pokrmů, jako olej na pečení, pro domácí majonézu, dále do ovocných koktejlů nebo při výrobě popcornu.

You may also like...