Hubnutí v létě

Jak zhubnout díky pestrému letnímu jídelníčku?

Sluníčko už vás šimrá svými paprsky. Léto je v plném proudu. Možná nejste tak úplně spokojeni se svojí postavou. V letních tričkách kraťasech či plavkách máte do ideálních mír opravdu daleko, a co teprve v plavkách! Nikdy není ale pozdě začít se sebou něco dělat. Pozvolnými krůčky můžete dospět k lepší postavě. Díky sluníčku vám snáze vytráví a teplé počasí vás vyláká ven.

 Počasí vás navede ke správnému jídlu

Léto je ě ideální dobou, kdy hubnete, i když vlastně ani nechcete. Vyplývá to už ze samotného charakteru této roční doby. V zimě totiž lidské tělo právě kvůli chladu inklinuje k vytváření zásob. Přednost dostává teplá a kaloricky vydatná strava, která je obranou proti zimě. Pochutnáte si třeba na svíčkové s knedlíkem. V horkém létě by vás ale sotva napadlo sáhnout po podobném jídle. Dáváte přednost lehčím jídlům. Vlastně tím své tělo přímo vedete k odbourávání přebytečných kilogramů. Proto si z této letní přednosti udělejte cílený program. Uvědomte si také, že sluníčko a příjemné dny vám dodávají energii a chuť pohybovat se více, než normálně. Poslouchejte proto své tělo a nalaďte ho na letní dietu.

Jak může takový letní jídelníček vypadat?

Využijte toho, že je všude dostupná spousta sezónního ovoce a zeleniny. Pokud máte klasický mixér či mixér na smoothie, nebo odšťavňovač, začněte den mixovaným džusem, šťávou z ovoce, případně smoothie koktejlem z více surovin. Dál si k snídani dejte ovesnou kaši s mlékem a sezónním ovocem, případně ovocné müsli s jogurtem nebo celozrnný rohlík s kuřecí šunkou. Dodáte tělu komplexní sacharidy, proteiny i vitamíny a to je ideální příděl živin a energie na celé dopoledne. Během dopoledne si můžete dopřát ovocnou svačinu. Na oběd třeba přírodní krůtí plátek, nebo jiné dietní a výživné maso (kuře, ryby) s bramborem či rýží. Nesmí chybět miska čerstvě připraveného zeleninového salátu. Odpoledne a večer už sacharidy omezujte. Vezměte zavděk třeba bílým netučným jogurtem či tvarohem a kouskem čerstvé zeleniny, například rajčetem. Na večeři třeba zeleninovou polévku s vejcem, rizoto s kuřecími kousky, zapečenou zeleninu s vejcem. Vždy by mělo jít o dostatek vlákniny, bílkovin a vitamínů. Kilogramy budou mizet ani nevíte jak.

You may also like...