Co všechno si s sebou sbalit na ryby

Co všechno si s sebou sbalit na ryby

Sport je široká kategorie různých fyzických aktivit. A ač se to nezdá, i rybaření nebo rybolov patří mezi ně. Pokud patříte k milovníkům rybaření, pravděpodobně nemusíme říkat, co je dobré si s sebou vzít a co nikoliv. Jestliže ale s tímto teprve začínáte, prozradíme vám pár základních věcí, na které se velice často zapomíná.  

Rybář musí myslet na všechno 

Člověk si řekne, že být rybářem není nijak těžké. Ve skutečnosti však tento člověk musí myslet naprosto na všechno. Musí si dobře promyslet, jaké ryby chce lovit, protože od toho se bude odvíjet jeho výbava i nástrahy. Ne, opravdu se všechny ryby neloví na jednu a tutéž nástrahu. I ryby mají své požadavky a každá má ráda něco trochu jiného.  

Ze všeho nejdříve je zapotřebí vybrat ideální terén, podle kterého se bude odrážet výběr vašich rybářských potřeb. Rozhodně s sebou netahejte výzbroj na pstruhy, když budete chytat sumce. A samozřejmě si zařiďte i dopravu na místo doručení. 

Buďte připravení na všechno 

Vedle klasického vybavení v podobě prutů, udic a nástrah mějte na paměti, že může přijít mnoho překvapivých situací. Může dojít průtrž mračen, můžete při rybaření zůstat déle, než s čím jste počítali. Proto u sebe mějte náhradní oblečení, do kterého se v případě potřeby jenom převlékněte.  

Také mějte vždycky po ruce zdroj světla. Může to být baterka, ale také obyčejná svíčka, která se vždycky hodí. Sirky nebo zapalovače mějte také po kapsách stejně jako nůž, jenž opravdu není pomocníkem jen pro trampy nebo skauty. 

Vedle pláštěnky chránící člověka i jeho vybavení před deštěm mějte po ruce také KPZ čili krabičku poslední záchrany. To, co by mělo být její součástí se dá hravě dohledat na internetu a tento základ si pak může každý přizpůsobit dle sebe. 

You may also like...