Cviky, které člověka zbaví celkové ztuhlosti těla a zpevní ho

Cviky, které člověka zbaví celkové ztuhlosti těla a zpevní ho

Je vaše postava nezpevněná, což vám snižuje sebevědomí? Nemusíte se neustále mučit na běžeckém páse, tady už není prostor pro kardio cvičení. Spíše svou pozornost zaměřte na cviky, které člověka zbaví celkové ztuhlosti těla a celkově ho posílí. Po zmiňovaném kardiu můžou být některé části jako v ohni a mohou bolet, sotva s nimi mírně zahýbete. Když ale vyzkoušíte tyto cviky, rázem bude fuč nejen zmiňovaná ztuhlost, ale kromě jiného také nezpevněná pokožka, která se tak nehezky vyjímá v nejednom kousku oblečení. 

Není nad prkno 

I nejrůznější trenéři se shodují na tom, že celkové posílení těla je klíčem k vytoužené postavě. Zejména se máme zaměřit na střed těla, který naštěstí posílíme i z pohodlí domova. Stačí vyzkoušet několik efektivních cviků, s jejichž pomocí to nebude trvat dlouho a dočkáme se vytoužených výsledků.  

Kupříkladu máme vsadit na takzvané prkno. Jedná se o naprosto základní a zcela jednoduchý cvik, se kterým však posilujeme nejen zmiňovaný střed těla, ale také veškeré další partie. Při cviku je důležité podsadit zadek, opřít se do prstů u nohou a zatnout všechny svaly, které se nám tělem linou. 

Jóga také pomáhá 

Na co máme vsadit také, je klasická jóga. Jenže jaký typ jógy upřednostnit? Mluvíme o široké kategorii cvičení, která v sobě zahrnuje nejrůznější podoby. Pozornost máme zaměřit hlavně na takzvané core pozice, kterou je například pozice zajíce. Při ní dokonale zapojujeme střed těla a efektivně ho tímto zpevňujeme. 

Podobných cviků je celá spousta. Zaměřte se na takové, které podobným způsobem střed těla zapojují. 

Povolejte do akce míč 

K celkovému zpevnění nejen středu těla, ale také zbytku těla dochází při cvičeních na míči. Po tomto pomocníkovi se sahá i v okamžiku, kdy jsme poměrně ztuhlí a kdy potřebujeme zejména záda trochu protáhnout.  

Aby však cviky byly efektivní, je klíčové mít správnou velikost míče. Příliš velký balon by mohl být kontraproduktivní, příliš malý jakbysmet. 

You may also like...