Jak se z úspěšného hokejisty stát investičním konzultantem? Ve skupině DRFG to vědí

Jak se z úspěšného hokejisty stát investičním konzultantem? Ve skupině DRFG to vědí

Jan Kruliš má za sebou velmi úspěšnou a pestrou hokejovou kariéru. Hrál v extralize i za českou reprezentaci. Zapsal jako tvrdý obránce klubu Poldi Kladno v nejvyšší hokejové soutěži. Oblékl také dres brněnské Komety a zahrál si za několik klubů v zahraničí. Dnes je z úspěšného hokejisty Honzy Kruliše investiční konzultant, který doplňuje tým investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka a radí zde klientům v oblasti investování jejich aktiv.

Jan Kruliš naživo působí velmi milým a přátelským dojmem. Proto byste do něj ani zdaleka neřekli, že je dodnes jedním z nejtrestanějších hokejových hráčů v historii celé české extraligové soutěže. Za Poldi Kladno vjel na led už v devadesátých letech, tedy v době, kdy nastupovali hráči jako Jaromír Jágr, Patrik Eliáš, Tomáš Plekanec, Pavel Patera nebo Marek Židlický. Dnes můžeme bez přehánění tvrdit, že to byla zlatá éra kladenského a dost možná i českého hokeje.

Z výstroje do saka k fondům a dluhopisům DRFG

Honza se hokejem živil už od svých osmnácti a vrcholovou sportovní kariéru přerušil až v roce 2007.  Po dobu jeho profesionálního působení v extralize odehrál skoro šest set zápasů a nasbíral 259 kanadský bodů. Jakmile pověsil brusle a hokejku na hřebík, odstartoval další etapu svého kariérního života. Jeho kroky směřovaly do oblasti finančnictví. Zde se, po několikaleté praxi, ocitá v investiční skupině DRFG Davida Rusňáka. I přes radikální změnu povolání si Kruliš našel cestu zpět do sportovního světa. Stal se investiční konzultantem sportovců. A to jak těch aktivních, tak těch, kteří už profesionální kariéru také ukončili, stejně jako on.

Podle statistik má řada lidí, kteří se živili vrcholovým sportem, po ukončení profesionální kariéry finanční problémy nebo se dokonce zadluží. Podle Honzy Kruliše je jedním z důvodů to, že se fotbaloví a hokejoví hráči nedokáží vymanit ze své sociální bubliny. Peníze, které si vydělali, utratí za sporťáky nebo dokonce za menší soukromá letadla. V horším případě, svěří své peníze do rukou podvodníkům. Kruliš se jim snaží předat své zkušenosti nejen z oblasti sportu, ale především financí a vysvětlit jim, jak na investování, aby i po konci kariéry získávali pravidelný výnos.

Název investiční skupiny DRFG se skládá z iniciál svého zakladatele Davida Rusňáka, zbylá dvě písmena označují spojení Family Group.

You may also like...