Rok 2022 plný změn: přejděte na zdravý životní styl

Rok 2022 plný změn: přejděte na zdravý životní styl

Plánujete, že bude příští rok plný změn? Jelikož je přechod roku opravdu na spadnutí, nabízí se otázka, jak konkrétně svůj život změníte? Přejdete na zdravý životní styl? Nebo jenom potěšíte své zdraví tím, že zakomponujete více fyzických aktivit? Ať už je to tak či onak, zvažte některá níže uvedená předsevzetí, která vám pomohou pomalu, ale jistě přejít na zdravý životní styl.  

Alespoň 60 minut fyzické aktivity 

Jedním z předsevzetí by mohlo být, že si najdete každý den alespoň šedesát minut k tomu, abyste cvičili nebo jinak sportovali. Zejména lidé, kteří pracují v sedavém zaměstnání, by se měli o naplnění předsevzetí pokusit. Potěší tím nejen svou postavu, ale především zdraví jako takové.  

Samozřejmě to neznamená, že byste museli být v posilovně každý den. To po vás nikdo nechce. Fyzickou aktivitou se ale rozumí i procházka nebo jízda ne kole, rotopedu či krátký běh. Nebo jenom více kratších sportovních aktivit, které vás udrží v kondici. Můžete tedy vystoupit o zastávku dřív a dojít zbylý kus domů pěšky. Venčení se psem prodloužit a nechodit jenom před dům a stejně tak můžete čas strávený u oblíbeného seriálu vyplnit krátkým cvičením s online trenérem.  

Přestaňte se porovnávat 

Dalším vašim novoročním předsevzetím by bezesporu mohlo být i to, abyste se přestali srovnávat s ostatními. A to platí ve všech oblastech nejen v posilovnách, kde máte tendenci porovnávat se s těmi, kteří už mají viditelné výsledky a kteří už nějaké pokroky evidují.  

Pamatujte, u každého je progres trochu jiný. Zatímco u jednoho je výraznější, u jiného méně výrazný. Každý člověk je jiný a každý se výsledků může dočkat v jiném čase. 

Více čtěte 

Fitness život a zdravý životný styl není jenom o tom, že chodíte do posilovny nebo se zdravě stravujete. Je to také o čtení, kterému rázem věnujete více času, než kolik jste si kdy dokázali představit. Čtením těch správných knih se totiž můžete nejen motivovat, ale také se inspirovat a ušit se. Díky knihám můžete lecčemu lépe porozumět. 

You may also like...