Nejčastější chyby, kterých se dopouštíme ve fitness

Nejčastější chyby, kterých se dopouštíme ve fitness

Fitness svět je lákadlem nejednoho člověka. Zatímco někdo se do posiloven žene kvůli tomu, že chce zhubnout, jiný chce naopak nabrat svalovou hmotu a vyhrát soutěž v kulturistice. Ať je váš zájem o posilovnu jakýkoli, nezapomeňte se vyhnout několika chybám, které vám mohou tak rychlý start. posilovně zase velice rychle ukončit.  

Neposlouchejte, co slyšíte 

A to platí ve všech sférách života, nejen při návštěvě fitness centra. I když je samozřejmě dobré jednou za čas poslouchat to, co radí okolí, rozhodně se neupínejte ke všemu, co slyšíte ze všech stran. Nemusíte jít nutně s dobou, nemusíte si nutně osvojovat poslední trendy ve světě fitness. Stejně tak se nemusíte uchylovat k nejnovějším dietám, které zrovna kolují světem.  

A už vůbec se nemusíte ubírat tím směrem, jakým se ubírají ti, kteří zrovna nejsou ve formě a kteří mají jenom plná ústa řečí. Držte se ideálně rad profesionála, který ví, co mluví a za kterého mluví také jeho výsledky.  

Nezapomínejte na stravování 

Klíčem k úspěchu není jenom vytrvalost a trpělivost, kterou sami se sebou budete mít v posilovně a během následujících měsíců, ale také nesmíme zapomenout na stravování. Lidé věří, že když cvičí, mohou jíst prakticky cokoliv. Že potřebují jenom více pohybu. A i když platí, že aby člověk zhubnul, musí mít větší výdej než příjem, také platí, že rychlejších a dlouhodobě udržitelných výsledků se získá pouze tím, když se člověk zaměří na zdravý životní styl obecně.  

Proto nezanedbávejte správné stravování, které je v tomto případě klíčem k úspěchu. Snažte se investovat do kvalitních, zdravých potravin, sázet na zdravější verze jídel, jezte také pravidelně a večer se vyhněte těžkým pokrmům. 

Různorodost je na místě 

I když se říká, že by člověk neměl střídat příliš mnoho tréninkových programů, pokud se navíc některému z nich věnuje jenom pár dnů, neměli bychom se také zaměřit na pouze izolované cviky. Nejlepší způsob, jak dosáhnout vysněné postavy, je různorodost. Různé cviky, různé sportovní aktivity.  

You may also like...