5 chyb, které je třeba odstranit pro správné hubnutí

5 chyb, které je třeba odstranit pro správné hubnutí

Někdy se hubnutí nedaří, i když se snažíme. Mohou za to zdánlivé maličkosti. Ty je ale potřeba co nejrychleji odstranit, abychom se konečně dostali k výsledku našeho snažení.  

Kdy jíme je skutečně podstatné 

Výzkumníci z univerzity v izraelském Tel Avivu zjistili, že když jíme systémem velmi vydatné snídaně, následně střídmějším obědem a lehkou večeří, jsme štíhlejší a daří se nám zhubnout. Asi je na čase přestavět své stereotypy, které jsme měli zažité od předchozích generací. Rychlost metabolismu našeho těla prostě nelze přeměnit ani názory starších.  

Zvíře místo čokolády 

Když si pořídíte psa nebo kočku, prokazatelně se snižuje vaše potřeba jíst sladkosti nebo nezdravé potraviny. Prostě a jednoduše vám tito domácí mazlíčci pomohou snížit hladinu stresu a úzkosti. Pes vás navíc vytáhne na každodenní procházku. Kočka je zase známou léčitelkou. Ještě nemáte chlupatého kamaráda? Podívejte se po mainské mývalí kočce, nebo po vipetovi.  

Málo slunce 

Jste celý den v kanceláři? Bohužel to není nátlak jen na vaši psychiku, ale také na vaše stravovací návyky, trávení a přirozenou imunitu. Právě sluneční paprsky nám přitom mohou významně pomoci spalovat tuky. Výzkumný tým z univerzity v Edmontonu v Kanadě se zaloužil o prokázání pozitivního vlivu slunečního svitu na proces hubnutí. Je libo procházku za slunečních paprsků?  

Čtení zpráv 

Než jdete spát, nebo zase ihned po probuzení, se věnujete četbě aktuálního dění ve světě? Následná frustrace se často projevuje jako potřeba ihned si dát něco k snědku a zahnat tak pocit zmaru, který v nás média zasadila. Raději, než zprávy byste měli sledovat životopisy inspirativních lidí našeho světa.  

Při hubnutí pomáhá i více pít. Ihned po probuzení bychom měli vypít sklenici vody. Stejně tak si ji dát před každým jídlem. Děláte to i vy?  

You may also like...