Než poprvé vyjedete na skateboard

Než poprvé vyjedete na skateboard

Skate je příjemná záležitost. Podívejte se na základní požadavky na prkno, ochranné prostředky a výhody a nevýhody ježdění na skatu.  

Longboard nebo skate?  

Skateboard se velmi dobře ovládá. Díky tomu, že má tvrdá a odolná kolečka, vydrží poměrně dlouho. S tímto prknem se vám podaří dělat slušné triky na U rampě. Pro jízdu ve městě ale nejlepší řešení skate není. Zde se mnohem více hodí longboard. Ten totiž nabízí mnohem větší stabilitu než skate. U skatu také hrozí, že se jeho malá kolečka zaseknou na nerovnostech v terénu.  

Na rampu skate, do města longboard.  

Co si pořídit jako základní výbavu 

Možná už také neznáte nikoho, kdo by se na longboardu nebo na skatu pohyboval bez ochranné helmy. A je to jen dobře. Helma není jen stylový doplněk, ale důležitý bezpečnostní prvek. Chrániče kolen, loktů, zápěstí a dlaní vám zejména při začátcích skvěle pomohou.  

Jaké prkno si pořídit jako první 

Začátečník by si pro svůj skate měl vybrat raději měkčí kolečka. Nehrozí velké rychlosti a pohyb na skatu je plynulejší. Klidně si pořiďte skate přímo určený pro začátečníky, každý obchod vám ochotně pomůže. Až budete ovládat základní techniku a nějaké triky, hodí se zvolit již odolnější profi prkno s tvrdými kolečky. Pokud ale máte v plánu skákat triky, zůstanete zřejmě u měkčích koleček, nebo si své prkno budete sestavovat sami.  

Kam se vydat na první jízdu 

Pro první ježdění si vyberte rovnou asfaltovou nebo betonovou plochu. Parkoviště, cyklostezku, cokoliv, co je dostatečně rovné. I tak se budete muset vyhýbat prasklinám a nerovnostem. Oblečte si ochranné prvky a vydejte se na svou první jízdu. Budete pekelně unaveni už po dvou hodinách. Rozhodně to ale bude stát za to! 

První krůčky na svém skatu si rozhodně zaznamenávejte, v důchodu, když budete hltat své kilometry a vzpomínat na začátky, budete mít své první kousky stále před sebou.  

You may also like...