Sporty, které můžete dělat se svým psem

Sporty, které můžete dělat se svým psem

Když si pořídíme čtyřnohého miláčka, přejeme si jej brát ven co nejvíce je to možné. Co kdybyste ale spojili příjemné s užitečným a postarali se o to, ať se hýbete venku společně? Tyto sporty vyzkoušejte. 

Canicross vám ukáže krásy přírody i hor 

Přejete si jít si zaběhat do terénu, ale svého mazlíka rozhodně nemáte v plánu nechat doma? Dejte se společně na canicross. Tento terénní běh budete absolvovat celou dobu společně. Budete po celou dobu spojeni pomocí vodítka, které budete mít upevněné k vašemu pasu. Pes by měl být v ideálním případě stále před vámi. Záleží tedy na kondičce vašeho chlupáče. Přejete si projít naše hory se svým psem? Canicross vás bude bavit.  

Agility bude bavit vás i psa 

Při agility se stále trénuje dráha, která má okolo sta nebo dvou set metrů. Na ní jsou překážky, které postupně zvládáte. Jedná se o pneumatiky, skoky do dálky, slalom, šikmou stěnu, nebo třeba tunely. Jede se na přesnost i rychlost. Pokud vás baví vidět neustálý progres, agility je přesně pro vás.  

Dogdancing učí nové a nové triky 

Dogdancing je známá disciplína, při které se pes motivuje k provádění různých triků. Tanec se psem je možná na první pohled trochu netradiční, ale psa i jeho páníčka dokonale baví. Čtyřnožec se učí povely, poslušnost, triky a cviky, které bude následně skládat do vhodné choreografie. Chůze u nohy, skákání, slalom mezi nohama, nebo třeba výskok na vaše záda. Tradá! 

Dogfrisbee je plnohodnotný sport 

Není to jen o chytání talíře. Jsou zde různé odvětví a můžete se pustit do freestylu, long distance nebo mini distance disciplín. Stále se učíte, jak na nové a rafinovanější hody a triky. Je z vás nerozlučný tým. Máte doma neposedu? Tohle je ten pravý tip pro vás. 

Všechny tyto disciplíny mají také své soutěže. Pokud se tedy chcete potkávat s dalšími pejskaři, máte možnost. Který sport si dáte jako první?  

You may also like...