Zajímavosti ze světa sportu

Zajímavosti ze světa sportu

Není to jen dril, pot a nekonečná dřina. Sportovní svět ukrývá i mnoho kuriozit. Některé z nich jsme si pro vás dnes přichystali.  

Je libo netradiční místo pro golf?  

Golf se hraje po celém světě. Dokonce Kambodža, Thajsko a Laos se dohodli, že na hranicích těchto států bude velké hřiště, ve kterém bude dohromady 27 jamek.  

Zdá se vám golf na zemi nudný? Můžete si jej zkusit i na Měsíci. Právě zde se totiž hrál golf v roce 1971.  

Proč vlastně olympijský oheň?  

Před každým zahajovacím ceremoniálem olympijských her nesmí chybět pochodeň. Proč je ale stále přítomna? Jedná se o symbol ukradeného ohně řeckého boha Dia. Olympijský oheň je zapalován několik měsíců před zahájením her, a to v řecké Olympii.  

Na co se nejvíce díváme 

Podle tabulek sledovanosti je nejoblíbenější sportovní aktivitou pro televizní diváky na celém světě sledování letních olympijských her. Jako druhé se umístilo mistrovství světa ve fotbale. Třetí příčku pak okupují rychlá auta – Formule 1 získala bronz. Zdá se vám tato příčka překvapivá?  

Jojo, to není jen legrační pomůcka 

Ano, víme. Jojo zrovna není sportovní disciplína. To ale neznamená, že si s touto pomůckou nemůžete vytvořit příjemné pohybové návyky. Co byste řekli zajímavým trikům, na které nikdo nemá? Před několika stovkami let přitom jojo nebylo vůbec pro smích. Na Filipínách se dokonce používalo jako zbraň proti nepřátelům. Jako žertovní hračka se objevilo v Americe až ve dvacátých letech minulého století.  

Kdo má nejvíce návštěvníků?  

Ptáte se, jaký sport je nejnavštěvovanější událostí na celé planetě? Pokud tipujete sport, trefili jste do černého. Právě tento sport je dlouhodobě také nejsledovanější událostí, která každoročně láká stovky milionů diváků. 

Během jediných olympijských her je vždy rozdáno více než 1600 olympijských medailí. Nezapomeňte, že svůj kus kovu vždy obdrží každý člen vítězného týmu. 

You may also like...