Potraviny, které jsou zdravé, ale zároveň velmi kalorické. Pozor na ně

Potraviny, které jsou zdravé, ale zároveň velmi kalorické. Pozor na ně 

Žít zdravě a žít zdravě jsou dva různé pojmy – většina lidí se domnívá, že zdravý životní styl je pouze o zdravých potravinách, které jim jistě zajistí hubnutí. Jenže mnohé zdravé potraviny jsou kaloričtější než mnohé sladkosti či cokoliv podobného. I proto bychom před nimi měli být opatrní zejména v redukci, kdy nám mohou značně zúžit množství doporučeného denního kalorického příjmu. Před čím konkrétně být na pozoru, respektive s čím konkrétně raději šetřit, i když se jedná o nutričně velice zajímavé potraviny? 

Ořechová másla jsou kalorickou bombou 

Ořechy samy o sobě představují zdravé tuky, což je skvělé. Na druhou stranu přehánět to s nimi už i z tohoto důvodu nemá smysl. Pokud se navíc upnete k ořechovým máslům nebo semínkovým máslům, můžete tím rapidně zúžit počet kalorií, které za den ještě můžete sníst.  

I když jsou jistě také zdrojem vlákniny, obsahují kolem šesti stovek kilokalorií na pouhých 100 gramů. V nejlepším případě si proto dopřejte ořechového másla jen zlomek.  

Avokádo je zdravé, ale také kalorické 

Podobné je to s avokádem, ke kterému jsme si v posledních letech našli cestu. I když se jedná o zdravou surovinu, která patří bezesporu na chleba nebo do salátů, jedno avokádo může mít až 350 kalorií. A tak s ním raději šetřete, pokud ho přidáváte právě do zmiňovaných salátů.  

Samozřejmě lze avokádo i zcela vynechat, ale to by na druhou stranu byla škoda. Přece jen je plné mnoha důležitých látek.  

Džusy a ovocná smoothies raději dopoledne 

I když jsou tak dobré, nápoje jako džusy nebo smoothies patří do jídelníčku hlavně na počátku dne, kdy tělo sesbírané cukry dokáže ještě spálit. Opět mluvíme o součástech zdravého jídelníčku, jež jsou však velmi kalorické, proto se s nimi musí opatrně. 

Pokud se smoothies nechcete vzdávat, zkombinujte ovoce například s jogurtem. Nebo se snažte jinak zapracovat na celkovém složení oblíbené snídaně. 

You may also like...