Zábavné sportovní aktivity, při kterých spálíte nejedno kilo

Zábavné sportovní aktivity, při kterých spálíte nejedno kilo 

Toužíte zhubnout, ale přemýšlíte nad tím, do jaké konkrétní venkovní aktivity byste se nejraději pustili? Zkrátka a dobře nechcete svůj čas trávit například tím, že budete vykonávat činnost, která vás nebaví, přesto vás nadbytečná kila trápí a přemýšlíte, jestli neexistuje vhodnější, atraktivnější sport. A existuje! Pojďme se podívat na zábavnější sportovní aktivity, při kterých však spálíte stejně jako například při běhu. 

Nordic walking nejen pro seniory 

Co si vzít do rukou hůlky a vydat se zdolat některou z turistických tras? Takzvaný nordic walking patří k nejoblíbenějším sportovním aktivitám vůbec. Je však pravdou, že ve společnosti máme špatně zažito, že se jedná pouze o sport pro seniory, ale není tomu tak. Tento pohyb je vhodný prakticky pro kohokoliv, nejen pro důchodce nebo jedince s nadváhou.  

Důvode, proč se při sportovní aktivitě používají hole je, že tlumí nárazy a poskytují člověku i jistější oporu. Navíc zapojujete všechny svaly v těle, nikoliv jen určité partie jako při standardní chůzi.  

Kolo, kolo, koloběžka 

Mnohé trenérky nedají dopustit na tradiční koloběžku, ale samozřejmě opravdu tu klasickou, nikoliv na elektrický pohon, která by vám slibovala to, že se nebudete muset ani jednou odrazit. Naštěstí těm klasickým koloběžkám ještě neodzvonilo, naopak se dostávají do módy, a tak hubnutí touto zábavnou aktivitou je znovu na scéně.  

Abyste skutečně hubli při ježdění na koloběžce, měli byste jet ve správném tempu a také byste měli pravidelně střídat nohy. Koloběžka se následně stane skvělým prostředkem vedoucím ke spalování energie nebo k dlouhodobě udržitelné redukci.  

Kolečkové brusle navíc posílí i srdce 

Jelikož nám počasí bude ještě chvilku přát, měli bychom vsadit také na kolečkové brusle. Opět mluvíme o zábavné a kalorie spalující činnosti, která zároveň posílí i naše srdíčko. Mluvíme o jisté formě aerobní aktivity, která zrychlí srdeční tep. Navíc dojde k vyplavení hormonů štěstí nebo se zvýší i psychická pohoda. 

You may also like...